החרדים יערערו נגד בחירות חדשות בבית שמש

נציגי יהדות התורה וש"ס הוחלט פה אחד: מגישים ערעור על החלטת בית המשפט שביטל את תוצאות הבחירות בבית שמש.

חיים לב - ערוץ 7 , כ"ז בטבת תשע"ד

משה אבוטבול
משה אבוטבול
צילום: פלאש 90

לאחר לבטים והתייעצויות נפל הפור.

בישיבה משותפת שנערכה היום במשרדיו של עו"ד ד"ר יעקב וינרוט, הוחלט על דעת כל הסיעות החרדיות בבית שמש להגיש ערעור בבית המשפט העליון על הכרעת בית המשפט שהתפרסמה ביום חמישי האחרון, ולפיה תוצאות הבחירות בבית שמש יבוטלו ויערכו בחירות חוזרות הן לראשות העיר והן למועצת העיר.

בפגישה השתתפו חבר הכנסת אריה דרעי, מאיר פרוש ומשה גפני.

עו"ד וינרוט ציין בפתח דבריו כי פסק הדין בפרשת בית שמש התקבל בהפתעה בקהילייה המשפטית, "הלכו כאן על החומרא של החומרא, ולכן נדמה שבמקרה שכזה צריך לערער בבית המשפט העליון, ולעשות את הכל בכדי שבית המשפט ישמור על רצונם וכבודם של תושבי בית שמש".

ראש עיריית בית שמש, משה אבוטבול, שהיה דווקא נחרץ לדלג על ההליך של ערעור ולגשת מיד לבחירות, קיבל את דעת שאר המשתתפים מתוך הבנה כי לא מדובר רק בניסיון לבטל את תוצאות הבחירות, אלא "בניסיון של הכתמת ציבור שלם, כפי שנעשה בפסק הדין של בית המשפט, שקבע כי כל מי שמוגדר כ'חרדי' או כ'קנאי' הוא מיד בחזקת 'זייפן', ולכך באבחת קולמוס הפכו 1400 תושבים לזייפנים ורמאים", כדברי אבוטבול.

"גם אם אין מאה סיכויי הצלחה, חייבים להיות מאה אחוזי ניסיון, בכדי להסיר את הכתם ואת העננה הזו מהציבור, אחר ואסור שישמע ויראה כמו שתושבי העיר מסכימים לכך שכל החרדים הם חלילה 'זייפני בחירות', דבר שבוודאי אינו מוסיף כבוד שמים", נאמר בישיבה.

בישיבה גם נאמר כי צוות משפטנים בראשותו של עו"ד יעקב ויינרוט שכבר החלו לעבור על פסק הדין, ישבו בימים הקרובים על כל סעיפי פסק הדין, ויכינו תשובה ברורה ומנומקת, בה יבקשו לערער על פסק הדין, ולבקש סעד מבית המשפט העליון להשאיר את תוצאות הבחירות של תושבי העיר על מתכונתם.

בישיבה השתתפו נציגי הסיעות החרדיות בבית שמש והח"כים החרדים, עו"ד נדב עשאהל היועץ המשפטי של סיעת ש"ס, ועורכי דין נוספים ממשרדו של עו"ד ויינרוט.