"החלטת המדינה בנוגע להפלות, אינה מוסרית"

יו"ר רבני צהר, הרב דוד סתיו, תוקף את ההחלטה לסבסד הפלות ללא צורך רפואי, "אישה שהחליטה מטעמים כלכליים להפיל, צריכה לקבל סיוע?".

בני טוקר , כ"ט בטבת תשע"ד

הרב דוד סתיו
הרב דוד סתיו
יוני קמפינסקי

יו"ר רבני צהר, הרב דוד סתו, תוקף את ההחלטה של ועדת הסל לממן הפלות גם שלא לצורך רפואי.

בראיון לערוץ 7 הוא אומר כי יש כאן שני נושאים, "נושא אחד זה האם מותר לעשות הפלה שלא לצורך רפואי, וזה אסור על פי ההלכה ואין כאן שאלה. השאלה השנייה היא האם מדינה צריכה לעודד את זה ולסבסד את זה".

"נדמה לי שיש כאן פריצה לא חיובית במובן הזה שלא רק שהמדינה מאפשרת את זה על חשבון חולים אמיתיים כמו חולי סוכרת שיכלו לקבל סעד מהמדינה, אלא שהמדינה מבקשת כאן להקצות משאבים לטובת החלטות אישיות, שאני יודע שהן אסורות הלכתית".

לדבריו, המציאות בה המדינה מסבסדת משהו שנובע מהחלטה אישית, תמוהה ביותר, "האם חברה דמוקרטית שמאפשרת החלטה כזאת צריכה לממן את זה. האם זה המסר של המדינה שאומרת לתושביה אני מוכנה לעזור לממן הפלות של ילדים כי זה נוח לכם כלכלית ופחות מוכנה לעזור לחולי סוכרת , זו אמירה בלתי מוסרית".

הרב סתו מזכיר שאפילו בקרב אומות העולם, נושא ההפלות הוא אחד הנושאים הרגישים ביותר, "בארה"ב היה מאבק מאוד רחב סביב סוגיית ההפלות, גם שם חוגים מאוד רחבים מתנגדים להפלות, ואחת מחברות הקונגרס כמעט ונהרגה בגלל זה. זה חוצה את החברה האמריקאית לגזרים".