ח"כ איילת שקד
ח"כ איילת שקדהלל מאיר

ח"כ איילת שקד (הבית היהודי) שיגרה הבוקר (ראשון) מכתב לחברי הכנסת והשגרירים בישראל בעקבות ידיעה על תכנים אלימים ואנטישמיים המושמעים בתחנת רדיו עזתית, "צות אלקודס", המשדרת בתדר 102.7 FM.

שם התוכנית ״ערבה וטנ" (העדר המולדת) והיא מושמעת מספר פעמים בשבוע, כאשר במסגרת הפורמט, בכל תוכנית ישנה פינה של חמש דקות "הלל לשהיד", ובכל תכנית מתחלפת דמות השהיד.

בתוכנית משבחת המנחה את מעשי הרצח, אשר מבצעים השהידים ביהודים הציוניים, תוך שהיא שמה דגש על רצח אזרחים.

כל סיפור מפרט את המעשה ומלווה במוזיקת רקע מלאת פאתוס. התכנית משודרת לעתים בשעות אחה"צ, וחשופה בפני ילדים ונוער.

שקד מציינת, כי "בתכנית ששודרה בשבוע שעבר, ב-1 בינואר בשעה 17:40, דיברה מנחת התכנית על "שהיד", בן העיר שכם, יליד שנת 77, אשר נכנס "בחסדי האל", כך מפורשות בדבריה, לעיר הכבושה נתניה השהיד פוצץ את עצמו וגרם למותם של מספר רב של יהודים. השדרנית שיבחה והיללה את השהיד אשר בחסדי האל הצליח להרוג יהודים (מילה במילה)".

"עם האנשים הללו אנחנו מנסים לעשות שלום? עם אנשים שמדרבנים רצח יהודים ומהללים מעשי זוועה? עם אנשים שמחנכים את ילדיהם להרג אזרחים חפים מפשע? עם אנשים המזלזלים באופן בוטה בכל צורה של מוסר וערך החיים ??", שואלת שקד במכתבה.

שקד מוסיפה, כי "ראש הממשלה אמר 'שלום יהיה רק כאשר ההסתה תיפסק'. והרי ידוע לכולנו שההסתה נמשכת במלוא הכוח והחרפה, ילדים מחונכים לשחוט יהודים, אז מדוע נמשכת אחיזת העיניים? מדוע אנו ממשיכים לעמוד מהצד עיוורים למציאות?".

ח"כ שקד קוראת במכתבה לכולם לפקוח את עיניהם ולהעלות על סדר היום הציבורי והבינלאומי את ההסתה הנמשכת ברשות הפלשתינית ובעזה.