הקונסוליה האמריקנית הודיעה לאחרונה לחברת האחים חסיד על רצונה לסיים את חוזה השכירות בבניין אותו שכרה בשכונת תלפיות בירושלים. זאת לאחר כארבע שנות שכירות.

המבנה שוכן בשכונת תלפיות ומוכר בשם בניין NDC ששימש בעבר כמפעל תכשיטים. הבניין ממוקם בכניסה הדרומית לעיר, בצומת הרחובות, דרך חברון ודרך בית לחם.

למבנה שלוש קומות והוא משתרע על שטח של 6.5 דונם ובו כ-10,000 מ"ר בנוי. הוא כולל בין היתר אולמות תצוגה, חנויות משרדים, אולמות הקרנה וחניון גדול ובו כ-4,000 מ"ר. במבנה שטחים להשכרה למסחר ותעשיה קלה של כ- 5,000 מ"ר.

"מיקום המבנה הינו אסטרטגי ממעלה ראשונה", מסביר סמנכ"ל השיווק בחברה, אריה שמילוביץ, "בשכונות הסמוכות עתידות לקום 10,000 יחידות דיור, כך שניתן לפתח במבנה ייעודים שונים שבסופו של יום ישרתו את האוכלוסייה הנוכחית והעתידית. המבנה ממוקם בצירי התנועה הראשיים והמרכזיים בכניסה הדרומית ונהנה מחשיפה של עשרות אלפי רכבים ביום. הוא יכול לשמש כמתחם סופרמרקט , מלונאות, משרדים וכן אולמי אירועים תוך ניצול מיקומו ושטחי החנייה הצמודים".

נציין כי לערוץ 7 נודע, כי עזיבת הבניין נובעת מכך שלקונסוליה לא אושר תקציב לשיפוץ הבניין. מחיר השכירות המקובל באזור זה הוא 80-100 ש"ח למטר, וככל הנראה זה יהיה המחיר שתבקש החברה גם במקרה זה.

המבנה מעורר עניין רב בקרב רשתות וכן בקרב ארגונים שונים הערים לפוטנציאל האדיר שבו ובימים האחרונים פנו מספר גופים המעוניינים לשוכרו.