איש העסקים מוטי בן משה. אתמול בביהמ"ש
איש העסקים מוטי בן משה. אתמול בביהמ"שצילום: פלאש 90

שופט בית משפט המחוזי בתל אביב, איתן אורנשטיין קבע היום כי אין סיבה לפסול את איש העסקים מוטי בן משה מלהחזיק בשליטה בקבוצת IDB.

בכך אישרר השופט למעשה את ההחלטה שהתקבלה כבר לפני כשבועיים, נטל באופן סופי את השליטה בקבוצה מידיו של איש העסקים נוחי דנקנר והעביר אותה לקבוצת אלשטיין ובן משה.

"אין מניעה להעביר את השליטה לידי קבוצת אלשטיין-בן משה". קבע השופט והוסיף כי "לא קיים ממצא שמקור הכספים זר. צוות הבדיקה גילה שבן משה שולט בכל החברות שלו".

השופט התייחס לדו"ח הבדיקה שנערך לבקשתו, ואמר כי "מהדו"ח על נספחיו עולה כי בעלי השליטה עמדו בחובת הגילוי, לא נפל מום בממצאים שהתגלו על מנת לשמוט את הקרקע תחת הסדר הנושים".

השופט מינה את  אייל גבאי ועו"ד חגי אולמן לנאמנים על הוצאת הסדר החוב לפועל וציין בפני אלשטיין ובן משה, כי "אנו מפקידים בידיכם חברות רציניות, תהיו זהירים. לא מדובר רק בכסף שלכם. שיהיה לכם בהצלחה".

עם זאת, השופט נענה לבקשת דנקנר לעכב את ביצוע ההחלטה, וקבע כי במקביל להיערכות להעברת השליטה לא תתבצע העברת השליטה בשלב זה. השופט קצב לדנקנר תקופה של 15 יום לערער על ההחלטה וציין כי עיכוב ביצוע ארוך עלול לסכל את הסדר הנושים ולפגוע בהם.