מוטי יוגב
מוטי יוגב פלאש 90

חבר הכנסת מוטי יוגב (הבית היהודי) עונה לראש המוסד לשעבר, מאיר דגן, הסבור שאפשר לוותר על בקעת הירדן.

"כבר ראינו את תמיכתו של דגן וחבריו ה'לשעברים' מהשמאל, בהסכמי אוסלו ובהתנתקות מעזה ואת תוצאותיהם", אמר ח''כ יוגב, "בקעת הירדן היתה ותישאר חלק מארץ ישראל וקו ההגנה המזרחי החיוני למדינת ישראל".

יוגב, אלוף משנה במיל', הוסיף כי "הרשות הפלסטינית, כמו גם הליגה הערבית מתייחסת לכל הסכם עימנו כאל הסכם עם כופרים שלפי מסורת הסכמיי 'חודייב וקוראייש' מצווה להפרם. קווי 67' שיושגו בהסכם יהיו קווי ההערכות לשלב השני, לא של שלום אלא של טרור ודחיקת היהודים אל הים, כפי מה שמתפרסם גם כיום באמנה הפלסטינית ובאתרים הרשמיים של הרשות הפלסטינית".

לדבריו, אנשי השמאל העיוורים, כלשונו, מבקשים להיפטר משטחי מולדת באמצעות הפחדות דמוגרפיות. "כן, אנחנו מתקרבים לרגע האמת, שלא להפקיר לא את ביטחון עמנו ולא את ארצנו בידי המיעוט השמאלני שלצערי, דגן הפך לאחד ממייצגם".

"לא עמדות מקצועיות יש בו, כי אם פוליטיקה שניתקה את עצמה משורשי העם והארץ", הוסיף ח''כ יוגב.

דגן, נזכיר, קבע בשיחה ב"פורום מאג'די" בכפר סבא, כי "בקעת הירדן אינה חיונית לביטחון ישראל". דגן הבהיר בשיחה כי הוא איננו רוחש אמון לפלסטינים, אולם הוא סבור שחובה להגיע להסכם שימנע מדינה דו לאומית.

"בעיני לפחות זה סוף החלום הציוני. אני לא מסתכל על זה מזווית הראייה של הפלסטינים. אני אומר את זה בצורה קשה – הם לא מעניינים אותי. חשוב לי מה קורה במדינה ומה יקרה פה לאלה שבאים אחרינו. מה נשאר לדורות הבאים", אמר דגן.