ויינשטיין: אין לשחרר את עופר גמליאל

היועץ המשפטי לממשלה, יהודה וינשטיין, הגיש לבית המשפט המחוזי מרכז, את התנגדותו לשחרורו המוקדם של עופר גמליאל ממחתרת בת עין.

ישי קרוב , ה' בשבט תשע"ד

מי יפקח? וינשטיין
מי יפקח? וינשטיין
פלאש 90

היועץ המשפטי לממשלה, יהודה וינשטיין, הגיש היום (שני) לבית המשפט המחוזי מרכז, את התנגדותו לשחרורו המוקדם ממאסר של עופר גמליאל ממחתרת בת עין.

ויינשטיין מתנגד להחלטת ועדת השחרורים מסוף חודש שעבר לפיה גמליאל ישוחרר שחרור על תנאי ממאסרו.

בעתירה נכתב, בין היתר כי "החלטת הועדה אינה סבירה מאחר שהועדה לא נתנה משקל ראוי לנסיבות הקיצוניות של ביצוע העבירה, לרקע האידיאולוגי לביצועה, להתנהגותו השלילית של האסיר, להעדר סיום הליך טיפולי אפקטיבי בכלא, לאי לקיחת אחריות מלאה על מעשיו, לחוו"ד גורמי הביטחון...".

עוד נכתב בעתירה כי "ועדת השחרורים לא נתנה משקל ראוי להחלטת בית המשפט המחוזי, שביטל שחרורו המוקדם של האסיר, ולא בחנה את השחרור המוקדם של האסיר מנקודת המבט אותו התווה בית המשפט".

לפני כשלושה חודשים דחו שופטי בית המשפט העליון את בקשת הערעור שהגיש עופר גמליאל לקיצור תום המאסר שהוא מרצה מתחילת שנת 2003.

בתום הדיון קבעו הרכב השופטים כי ועדת השחרורים תתכנס שוב בחודש דצמבר כדי לדון בענינו, "אנו סבורים כי אין מתן לרשות ערעור". לשון ההחלטה.

גמליאל נידון בשנת 2003 ל-15 שנות מאסר בגין ניסיון רצח ועבירות נשק, זאת לאחר שנתפס יחד עם שני חבריו ממחתרת בת עין בעת שהניחו מטען חבלה, בסמוך לבית ספר מוסלמי לבנות במזרח ירושלים.