אלי ישי
אלי ישי צילום: פלאש 90

התקשורת הישראלית, כך נראה, מעריצה את השקט בו מנהלים המסתננים והעובדים הזרים את הפגנותיהם.

בראיון ליומן ערוץ 7 מתריע חבר הכנסת אלי ישי וקובע כי כעת הדברים מתנהלים בשקט אך מחר הם בהחלט עשויים להיות רועשים ומחרתיים אלימים.

ישי, בעבר שר הפנים ומי שהוביל את המאבק בתופעת המסתננים, מודע לכך שיהיה מי שירצה לפרש את דבריו כהסתה לאלימות. יש לו ניסיון רב בסוג הזה של התייחסות תקשורתית ואחרת, אך עם זאת הוא שב וקובע כי המאבק בתופעת המסתננים הכרחי למען עתידה של המדינה.

"כשיצאתי למאבק האשימו אותי בגזענות וכמעט הצמיחו לי קרניים, אבל הבנתי שזה או המאבק הזה או שהחלום הציוני ייגנז". לדבריו המענה ההכרחי היחיד של מדינת ישראל לתופעה הוא הוספת מתקני שהייה והעברה מאורגנת של המסתננים מהשכונות אל המתקנים ומהם הלאה לארצות מוצאם או למדינות שלישיות.

חבר הכנסת ישי מוסיף ומתייחס לתומכי העובדים הזרים, אותם הוא מכנה יפי נפש. לדבריו במידה והם חפצים כל כך בשלומם של העובדים הזרים הם מוזמנים לעשות זאת בארצות מוצאם, להקים חממות ומפעלים עבורם בניגריה ושהאו"ם יתכבד לסייע ובסיוע שכזה תיקח מדינת ישראל גם היא את חלקה היחסי, אך לא מעבר לכך. "אנחנו עומדים לאבד את המדינה הציונית", מתריע ישי.

לדבריו במידה ולא יונפקו אשרות עבודה והעובדים יועברו למתקני השהייה הם יעזבו מרצון. כל עוד ניתנת להם אפשרות לעבוד במשכורת שוות ערך לשנתיים של עבודה בארצות מוצאם אין סיבה שיעזבו. לטעמו שר הפנים הנוכחי עושה עבודה טובה אך הוא זקוק לסיוע ותמיכה של משרדי הממשלה האחרים, "צריך עוד מתקני שהייה, צריך להעביר אותם לשם, המתקנים מוכנים כבר כמעט שנה וצריך שלא לאפשר עבודה. כשזה יקרה הם יעזבו".

כשהוא נזכר בראשית מאבקו המשפטי והציבורי נגד התופעה מזכיר חבר הכנסת ישי את המאבק מול משרד הביטחון והמערכות השונות. "היה לי מאוד קשה עד שסללתי את הדרך בדיונים עם ראש הממשלה ודיונים עם משרדי ממשלה. מאות שעות שהושקעו והביאו להצלחה רבה, אבל לא סיימנו. צריכה להיות נחישות ועל הממשלה לבצע עבודה. עם כל ההערכה והכבוד צריך רגישות וגם נחישות ולהחזיר אותם לחוץ לארץ".

לדברי ישי אין כל בעיה במישור המשפט הבינלאומי והדברים נבדקו היטב לפני כל פעולה ממשלתית. לדבריו כל אותן התקפות מכיוונם של ארגוני זכויות האדם בתואנת המשפט הבינלאומי הן חסרות שחר ומדובר בטענות של יפי נפש ומתייפייפים, כהגדרתו, המחילים עלינו גזירות ואחריות ללא סיבה אמיתית וכפי שאף מדינה אחרת לא הייתה עושה זאת. "משרד המשפטים לא היה מאפשר לבנות מתקנים אם זה לא היה תואם את המשפט הבינלאומי. צריך לפעול ובזריזות".

חבר הכנסת ישי מציין כי הוא עצמו אדם מאוד רגיש ועדין אך בכל הנוגע לקיומה של המדינה היהודית יש להפריד בין מה שיאמרו עליו לבין מה שיש לעשות למען עתיד המדינה. "אני קורא לממשלה להמשיך. למלא את מתקני השהייה ולהעביר אותם למדינה שלישית, אולי להגדיל את מענקי העזיבה, לבטל את אשרות העבודה ולסיים את הסיפור ויפה שעה אחת קודם".

לדברי ישי הציבור בישראל מביע הערכה רבה למעשיו ורבים מגדירים אותם כהצלת המדינה. "אומרים לי שהצלת את המדינה, פעלת יפה ובעקשנות ותודה לך. זה תפקידי. אני אמנם שמח לשמוע את היחס אבל זה תפקידנו".

"אני קורא לחברי הכנסת לבקר בדרום תל אביב. מי שיבקר שם ידבר בדיוק כמו אלי ישי", הוא משוכנע.

בהמשך הדברים נשאל ישי אודות הסקר המחמיא שהעניק לו יתרון משמעותי באהדת ציבור תומכי ש"ס לעומת יו"ר המפלגה, חבר הכנסת אריה דרעי. בעוד דרעי זכה לתמיכה של 25 אחוזים זכה ישי ל-50 אחוזי תמיכה. ישי מסרב להתייחס לדברים. לדבריו יש לפעול למען עם ישראל ואחדותו ולא לעסוק בסקרים. "לא חסרים נושאים לטפל בהם, בעיות חברה, בריאות, מסורת, דת ועוד", הוא אומר. "כל יום יש בעיות. בואו נתלכד למען עם ישראל. יבוא היום ונגיע לבחירות ואז נראה מה עושים ואיך עושים".

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו