חנוכת בית הספר "ניצני קטיף"
חנוכת בית הספר "ניצני קטיף"קובי פינקלר

שמונה שנים וחצי לאחר שפונו מגוש קטיף נחנך הבוקר (שלישי) מבנה קבע לבית הספר 'ניצני קטיף' ביישוב ניצן הוותיק.

450 תלמידי בית הספר "ניצני קטיף" שעד עכשיו למדו בקרוונים ומבנים רעועים, זוכים ללמוד במבנה קבע.

בטקס נערכה גם הכנסת ספר תורה למבנה החדש וקביעת מזוזה שהגיעה מגוש קטיף ונשמרה למעמד מיוחד זה. 

ראש המועצה אזורית חוף אשקלון, יאיר פרג'ון אמר בטקס "זהו יום של חג לאחר 8.5 שנים של ארעיות עוברים היום התלמידים למבנה חדש, רחב ידיים, נעים ובטוח".

"המעבר לבית הקבע הנו צעד משמעותי בפינוי אתר הקראווילות כולו וסמלי עבור התושבים. אנו בטוחים שבית הספר יביא עמו את תחושת הבית והשייכות שאבדה לתושבים'', הוסיף.

נזכיר כי בסוף השבוע שעבר הודיע ועד הורי התלמידים בבית הספר כי בכוונתו להשבית את הלימודים בעקבות החלטת ראש המועצה האזורית חוף אשקלון להעביר את בית הספר למבנה הקבע למרות שבנייתו לא הסתיימה.

"הגיעו מים עד נפש. מדובר בילדים שלומדים במבנים יבילים 8.5 שנים. הגיע הזמן לאפשר להם ללמוד בבית ספר ראוי", אומרים חברי ועד ההורים.

בחודשים האחרונים פקעה סבלנותם של הורי התלמידים מניצן. בימי הגשמים נאלצו הילדים ללמוד ביישובים סמוכים ובסערה האחרונה שפקדה את ישראל בית הספר הושבת. זאת מכיוון שמספר כיתות יצאו מכלל שימוש בעקבות כניסת מים למערכת החשמל.

"הבת שלי בכיתה ח' ומעולם היא לא למדה בבית ספר במבנה קבע", הסביר דרור ונונו תושב ניצן, "הרשויות השונות, בהם המועצה האזורית ומשרד החינוך, מודעים לבעיה כבר זמן רב אך בשטח הילדים עדיין לומדים במבנים שלא ראויים להיקרא בית ספר ונראה שאף אחד לא לוקח אחריות".