משה זר: דרוש ראש ממשלה אמיץ ונחוש

גואל הקרקעות בשומרון קורא לאמץ לאלתר את דו"ח אדמונד לוי שימנע את עתירות השמאל הקיצוני. "כל לבנה ביו"ש - כאילו שחיסלנו כפר שלם".

חזקי ברוך , ו' בשבט תשע"ד

גואל הקרקעות בשומרון, משה זר, מתייחס בראיון לערוץ 7 לסכנה המרחפת מעל ההתיישבות בבקעה וביהודה ושומרון, תוקף את עתירות השמאל הקיצוני לבית המשפט ומגנה את תופעת "תג מחיר".

זר קורא לראש הממשלה בנימין נתניהו לאמץ באופן מיידי את דו"ח אדמונד לוי, ומזכיר כי נתניהו הוא זה שהזמין את הדו"ח. "ראש הממשלה חייב לקבל את דו"ח הוועדה שהוא בעצמו מינה ולקבל אותה על בוריה. מאותו הרגע כל הבעיות של הבג"צים וכל הטענות שהן לא משפטיות, לא לאומיות ולא יהודיות לא יעלו על הפרק".

על ארגוני השמאל הקיצוני שעותרים לבג"ץ ודורשים עקירת יהודים אומר זר כי "לא ייתכן שיהודים שבאו מכל קצות הגולה לארץ ישראל, באים לפה לקלקל את התבשיל בתוך המטבח". 

"אני מודע לזה שיש לראש הממשלה בעיות ולחצים ובעקבות כך הוא מפחד או חושש לקבל את דו"ח לוי", מבהיר זר. "יחד עם זאת אני סבור כי מגיע לעם ישראל ראש ממשלה אמיץ שלא מפחד וללכת במצע והדרך שעל פיו הוא נבחר".

משה זר מדגיש כי כל מדינה חייבת לקבוע את המדיניות שלה בעצמה ולא להתחשב בשיקולים זרים. "אנחנו צריכים במדינה שלנו ראש ממשלה אמיץ, לאומי, יהודי ונחוש שלא עושה חשבון לאף אחד".

"אני מתנגד ל'תג מחיר' התנגדות עזה ומלאה", מדגיש זר, "זה לא ירייה ברגל שלנו אלא בקודקוד שלנו. התג המחיר הנכון הוא לקנות אדמות ולבנות עליהן בתים. כל לבנה שבונים ביהודה ושומרון זה כאילו שחיסלנו כפר שלם של ערבים".