בנט בנאום מדיני תקיף: "נגמרו המשחקים"

השר נפתלי בנט נאם היום במכון למחקר לביטחון לאומי (INSS). "אם אין מי שייצג את העם - אנחנו נייצג את העם". וידאו

יוני קמפינסקי , ו' בשבט תשע"ד

שר הכלכלה ויו"ר הבית היהודי נפתלי בנט נאם אחר הצהריים (שלישי) במכון למחקר לביטחון לאומי.

"חברים, נגמרו המשחקים.  לא נשחק יותר עם המילים: קווי 67 פירושם חלוקת ירושלים. מסירת הר הזיתים בו קבורים מנחם בגין, והרב קוק ואליעזר בן יהודה. ומסירת הכותל, הר הבית והעיר העתיקה.

איך ההיסטוריה תזכור מנהיג שיסכים לוותר על ירושלים? איך תזכור את המנהיג הראשון בהיסטוריה היהודית שהעז לעשות זאת? ועוד מרצונו? האם תפילה של כל יהודי בעולם 'ולירושלים עירך ברחמים תשוב' היא חוקת מפלגה שאפשר לשנות מהיום למחר? הרי בכל חתונה אנחנו אומרים 'אם אשכחך ירושלים תישכח ימיני' - האם ויתור כזה שווה אהדה זמנית של העולם? האם זה שווה עוד סבב של פיגועים וטרור, אליו נגיע חלשים יותר? סבב שנגיע אליו חסרי יכולת ערכית להגן על עצמנו אחרי שהודענו שמה ששלנו - הוא לא שלנו?", שאל.

"אז הנה ההחלטות הקשות, ההחלטות שבאמת מצריכות מנהיגות: אנחנו לעולם לא נסכים לוותר על ירושלים מאוחדת בריבונות ישראל, ורק ישראל. לא נקבל מדינת טרור פלסטינית, לא נקבל הסכם שמתבסס על קווי 67. לא נתחנן לחילופי שטחים כאילו מדובר בגזור-הדבק באיזה מסמך וורד במחשב. אנחנו לא נסכים שהגבול יעבור בכביש שש כדי שנקבל טילים על כביש ארבע. אנחנו לא נשב בממשלה שבשל לחץ בינלאומי תסכן את עתיד ילדינו ותחלק את בירתנו. אנחנו לא נשב בממשלה שתקבל את ההחלטות הקלות והמסוכנות".

ברומזו לאמריקאים אמר בנט "לא באנו לכאן להיות מעבדת הניסויים של העולם. כבר היו מנהיגים גדולים בישראל שידעו להגיד לא. ונשארנו בחיים. אנחנו נקבל את ההחלטות לגבי עצמנו, בעצמנו, מהסיבה הפשוטה שרק אנחנו נשלם את המחיר על ההחלטות האלה בעצמנו. האם מי שלוחץ עלינו היום, ייהרג במקומנו מחר?".