המוסד והשב"כ ייפתחו לשירות עבור חרדים

כחלק מהשירות האזרחי שבו יוכלו צעירים חרדים לשרת יהיו גם המוסד והשב"כ. זאת במידה וצה"ל יבחר שלא לגייס אותם.

אבי יוגב , ז' בשבט תשע"ד

המוסד והשב"כ ייפתחו לשירות עבור חרדים-ערוץ 7
אילוסטרציה
פלאש 90

צעירים חרדים שצה"ל לא יהיה מעוניין בגיוסם יוכלו לבקש לבצע את השירות הלאומי אזרחי שלהם במסגרות המודיעין החשאי של ישראל, קרי המוסד או השב"כ. כך עולה מדיווח הבוקר ב'ישראל היום'.

את הדיווח מפרסם העיתון על סמך נוסח הצעת חוק השירות האזרחי, שיובא בתחילת השבוע הבא לאישור סופי בכנסת.

הצעת החוק קובעת כי בחורי ישיבה שיקבלו דחיית שירות מצה"ל בגיל 18 יצטרכו לשוב להתייצב בלשכת הגיוס בגיל 22. צה"ל יוכל לגייס אותם לשורותיו, אולם כל בחורי הישיבה שצה"ל יוותר על שירותם מסיבות שונות, יוכלו לשרת במסגרת השירות האזרחי.

השירות האזרחי יחולק לשתי קטגוריות: שירות לאומי־אזרחי או שירות אזרחי־ביטחוני. העיתון מדווח כי בקטגוריה של שירות אזרחי־ביטחוני מצויים גופים דוגמת המשטרה, שירותי הכבאות, שירות בתי הסוהר, מגן דוד אדום, המשטרה הירוקה, הרשות להגנת עדים, המשרד לביטחון הפנים וכן השב"כ והמוסד.

בין הגופים הנכללים בשירות לאומי־אזרחי נמצאים משרדי ממשלה שונים, ובהם משרדי הבריאות והרווחה, הגנת העורף, המוסד לביטוח לאומי, הכנסת, בית הנשיא, רשויות מקומיות ובתיהמ"ש.

עוד מדווח העיתון כי גורמים בוועדה לשוויון בנטל ציינו כי בחורי הישיבה שיתקבלו לעבוד בגופים מסווגים דוגמת השב"כ והמוסד לא יועסקו בתפקידי ליבה או בתפקידים מבצעיים, אלא רק בתפקידי מינהלה.