נוסעת ברכבת הקלה: "ערבי החטיף לי מכות"

רחלי כהן נסעה ברכבת הקלה בבירה ונער ערבי שעלה בבית חנינא החטיף לה סטירות בזמן שהיא שקועה בשיחת טלפון.

עדו בן פורת - ערוץ 7 , ז' בשבט תשע"ד

נוסעת ברכבת הקלה: "ערבי החטיף לי מכות"-ערוץ 7
הרכבת הקלה בירושלים
פלאש 90

רחלי כהן (שם בדוי) נסעה הערב (רביעי) ברכבת הקלה בירושלים וחטפה מכות בעורף ובגב מנער ערבי.

"עליתי בפסגת זאב לרכבת הקלה ובתחנת בית חנינא עלו שני נערים ערבים", תיארה רחלי בשיחה עם ערוץ 7, "ישבתי בקרון השני, האחורי של הרכבת והוא היה ריק יחסית. ראיתי שהערבים מגחכים לעצמם והייתי דרוכה - הרגשתי מניסיוני שאי אפשר לסובב אליהם את הגב".

לדבריה, שיחת טלפון עם חברה הסיחה את דעתה ושני הערבים החליטו לנצל את ההזמנות. "הייתי שקועה בטלפון ופתאום הרגשתי שמישהו מכניס לי מכות מאחורה ובורח. הייתי כמה שניות בהלם וכשהסתובבתי ראיתי אותם בורחים מהרכבת ועושים לי כל מיני סימנים מגונים עם הידיים".

רחלי טוענת כי מאבטחי הרכבת הקלה מסיירים באופן קבוע, אולם "מזניחים" מעט את הקרון האחורי. "ברגע שעבר מאבטח סיפרתי לו שהחטיפו לי סטירות בעורף ובגב והוא הבטיח לטפל. כעבור כמה דקות חזר אלי ואמר כי השניים ברחו ואין מה לעשות".

היא מספרת על התנכלויות נוספות של ערבים ברכבת הקלה ונזכרת כי לפני כמה חודשים נשענה על חלון הרכבת וערבים שעמדו בחוץ נתנו מכה חזקה בחלון. "ביום שני האחרון נסעתי ברכבת וערבי התיישב בספסל מאחורי. חצי גוף שלו רכן לעברי, הרגשתי מאוד לא בנוח ונאלצתי לעבור מקום".

"הנסיעה הפכה למפחידה, כל הזמן צריך להתרכז ולהיות דרוכים כדי שאף ילד ערבי לא יחליט להחטיף לך סתם כי בא לו", הדגישה רחלי, "אולי כדאי להוסיף מאבטחים ברכבת שיסיירו כל הזמן בכל קרון, אסור להשאיר את הנוסעים לבד".

מחברת סיטיפס, מפעילת הרכבת הקלה בירושלים, נמסר לערוץ 7 כי "נושאי הביטחון והשמירה על הסדר הציבורי ברכבת הקלה ובסביבתה מצויים בידי המשטרה ובידי עיריית ירושלים המפעילה מאבטחים בקרונות הרכבת ובתחנות. ידוע לנו כי מאבטחי העירייה פועלים רבות במטרה לשמור על ביטחון הנוסעים".