תופעה: מאות נוסעים ללמוד רפואה באירופה

תנאי הקבלה הקשים בישראל, מניעים מאות ישראלים לנסוע לאירופה ללמוד רפואה. קובי מנוביץ, "זו אבידה לישראל, לא כולם חוזרים".

בני טוקר , ח' בשבט תשע"ד

רופא. אילוסטרציה
רופא. אילוסטרציה
פלאש 90

אוניברסיטאות גדולות באירופה יערכו בשבוע הבא בתל אביב כנס משותף ראשון מסוגו להצגת תוכניות ללימודי רפואה ווטרינריה.

המחסור ברופאים בישראל צפוי להחריף בשנים הקרובות עקב הגידול הטבעי בצרכי הבריאות בארץ והפיכתה של ישראל למרכז חשוב לטיפולי בריאות של חולים ממדינות רבות בעולם.

למרות הביקוש העצום לרופאים, מספר המקומות בפקולטות לרפואה בישראל מוגבל ביותר ורק 300 סטודנטים מתקבלים מדי שנה ללימודים. לכן צפויים אלפי צעירים ישראלים לצאת גם בשנה הקרובה ללימודי רפואה באירופה.

האוניברסיטאות הגדולות באירופה מתאחדות לכנס משותף ראשון מסוגו שבו יוצגו תוכניות הלימוד השונות בפני מועמדים ללימודי רפואה או וטרינריה.

בכנס, שיערך ביום רביעי, 15 בינואר, באוניברסיטת תל אביב, יוצגו אפשרויות לימודים במספר רב של מדינות: הונגריה, סלובקיה, צ'כיה, גרמניה, פולין, רוסיה ואוקראינה. המבקשים ללמוד רפואה או וטרינריה יוכלו להאזין להרצאות ולצפות במצגות על תוכניות הלימודים השונות, לעבור בין הדוכנים, לקבל מידע נוסף ולהציג שאלות.

קובי מנוביץ, מנהל חברת אי אם אס שמייצגת בתי ספר לרפואה בסלובקיה ובאירופה, אומר לערוץ 7 שמדובר בהשקעה גדולה מאוד, "אותם אלה שדבק בהם חיידק הרפואה מוכנים להשקיע הרבה כסף ומשאבים נפשיים, לעזוב את המשפחה לכמה שנים כדי לממש את החלום. פה בארץ קשה להתקבל כי מלכתחילה האוניברסיטאות עושות סינון סוציומטרי ולוקחים את המספרים הגבוהים ביותר. לצערי לא כולם חוזרים לישראל וחלקם נשארים לעבוד בחו"ל זו בהחלטה אבידה למדינה".