מונה למנכ"ל טבע. ויגודמן
מונה למנכ"ל טבע. ויגודמןצילום: סיוון פרג'

חברת טבע הודיעה, כי מנכ"ל מכתשים אגן, ארז ויגודמן, מונה לנשיא ומנכ"ל החברה. ויגודמן ייכנס לתפקידו החדש ב-11 בפברואר.

ויגודמן, ימשיך לכהן בתפקידו במכתשים אגן עד 6 בפברואר, ולאחר 5 ימים יחליף את מנכ"ל טבע בפועל, איל דשא, אשר ישוב לתפקידו המקורי כמנהל הכספים הראשי של החברה.

ד"ר פיליפ פרוסט, יו"ר טבע, אמר כי "אני רוצה לברך את ארז על מינויו למנכ"ל טבע. לארז, המכהן כחבר דירקטוריון טבע משנת 2009, הבנה עמוקה של החברה ושל התעשייה בה היא פועלת, באופן הממצב אותו בעמדה חזקה להתחיל את עבודתו בתנופה ולייצר ערך לבעלי המניות. אני רוצה להודות לאיל על שהוביל את החברה בתקופה חשובה זו, ועל התמקדותו בהוצאה לפועל של האסטרטגיה שלנו. אני גם רוצה להודות לכל חברי הדירקטוריון אשר הקדישו מזמנם במרץ לטובת הליך איתור אינטנסיבי זה".

ויגודמן אמר בעקבות ההחלטה, כי "זהו כבוד גדול עבורי להתמנות לנשיא ומנכ"ל טבע, חברה חלוצה בתעשיית התרופות".

"אני שמח לעבוד עם צוות ההנהלה ועובדי טבע כדי להמשיך ולבנות על המסורת האדירה של החברה, כדי לחזק את עמדתנו המובילה בעולם וכדי למצות עד תום את הפוטנציאל הגדול של החברה לספק תרופות ופתרונות למטופלים ברחבי העולם. אני מבין את האתגרים העומדים בפני טבע ואני בטוח שיחד עם צוות ההנהלה נוכל להתמודד עם אתגרים אלו ולעמוד במחויבות שלנו להשיא ערך לבעלי המניות על ידי הרחבת עסקי החברה והשגת צמיחה ארוכת טווח", הוסיף.

אמיר אלשטיין, סגן יו"ר דירקטוריון טבע וראש ועדת האיתור המיוחדת אשר הובילה את החיפוש אחר מנכ"ל, אמר, "ארז הוא האיש הנכון להוביל את טבע. בחנו רשימה נרחבת של מועמדים פנימיים וחיצוניים כחלק מתהליך חיפוש קפדני ומקיף בהובלת הדירקטוריון ובסיוע חברת איתור עולמית מובילה, אגון זנדר. ארז בלט בשל הרקורד המרשים שלו בביצוע מהפכים בתאגידים גלובליים מורכבים והשגת תוצאות פורצות דרך. הוא מנהל מוביל שינוי בעל חשיבה אסטרטגית ויכולות ביצוע מרשימות של תכניות ארגון מחדש, יצירת מומנטום עסקי, הובלת התרחבות מוצלחת בשווקים מתפתחים ועבודה עם שוק ההון. אנחנו מרוצים מאוד עם מינוי זה".

נציין כי מינוי ויגודמן הישראלי עשוי לבטא את חזרתה של החברה לאסטרטגיה לפיה ישראל היא מרכז ניהול עסקי החברה ומשפיעה על זהותה, זאת לאחר תקופת המנכ"ל היוצא, ג'רמי לוין.