העץ הראשון לזכרו של שרון

חבר דירקטוריון קק"ל וראש המחלקה בישראל למאבק באנטישמיות של ההסתדרות הציונית העולמית, נטעו לזכרו של שרון עץ אלון.

ישי קרוב , י"ב בשבט תשע"ד

העץ הראשון לזכרו של שרון
העץ הראשון לזכרו של שרון
המועצה הציונית בישראל.

טקס נטיעות שנתי של המועצה הציונית בישראל וקק"ל התקיים היום (שני) ביער מבוא חמה שבגולן.

במהלך הטקס נטעו כ-500 פעילי תוכנית מעו"ף של קק"ל ותוכנית 'אשכולות' של המועצה הציונית בישראל שתילים.

אירוע השיא היה כאשר ראש המחלקה בישראל למאבק באנטישמיות של ההסתדרות הציונית העולמית, יעקב חגואל וחבר דירקטוריון קק"ל ארנן פלמן נטעו עץ אלון לזכרו של אריאל שרון.

ראש המחלקה לפעילות בישראל ולמאבק באנטישמיות, יעקב חגואל, אמר, "בימים אלו מדינת ישראל מרכינה את ראשה על אובדנו של אחד ממנהיגיה, אנו נוצרים את זכרו באמצעות נטיעת שתיל זה שיגדל ויראה למרחוק. עץ האלון הגבוה מסמל את מנהיגותו של שרון ולחימתו על המולדת בעת מילוי תפקידו הצבאי. היום אנו מעלים על נס את דמותו של שרון ומשרישים את חיבורו לאדמת ישראל".

תוכנית אשכולות פונה לקהל הבוגר ומאפשרת הרחבת אופקים וידע במסגרת סניפי המועצה הציונית. במהלך השנה כולה נערכת פעילות יהודית – ציונית – קהילתית בכ-60 מוקדי פעילות עירוניים. במהלך אירוע הנטיעות לקחו חלק כ-500 חברים מסניפי אשכולות, בראשותו של מנהל התוכנית, שלומי אשכנזי: בית שאן, נהריה, טירת הכרמל, קריית אתא, חדרה, קריית ביאליק וקריית חיים. לאחר אירוע הנטיעות הרשמי, יצאו מאות חברי המועצה הציונית לסיורים ברמת הגולן סביב מורשת בתי הכנסת העתיקים במסורת היהודית.

יו"ר המועצה הציונית בישראל, יגאל ביבי, אמר, "נטיעה זו שאנו נוטעים בגולן מסמלת יותר מכל את מהותו ושאיפתו של עמנו. כאשר מנגד יש בסוריה הרס, חורבן והרג אזרחים, אנחנו נוטעים ויוצרים חיים של פיתוח ובניין בגולן שהוא חלק בלתי נפרד מארצנו. אלפי חברנו המסיירים היום בגולן הם עדות נאמנה של אהבת בני עמינו לכל חלקי ארצנו בכלל ובפרט לגולן. אני רוצה לברך את הממשלה על החלטתה השבוע להכשיר 30 אלף דונם חדשים לחקלאות בגולן ולהוציא מאות נחלות חדשות לצעירים שיתיישבו בגולן".

מנהל המועצה הציונית בישראל, יגאל ברנד, "ימי הנטיעות מסמלים עבורנו את השתרשות העם היהודי בארצו, כמעשה המתקיים מידי שנה בשנה. אנו מודים לקק"ל על שיתוף הפעולה הפורה, דרכו זכו חברי המועצה הציונית לקחת חלק בהפרחת האדמה והארץ".