זילבר בשיר חדש ומקפיץ על בקעת הירדן

בתום תחרות כתיבה בישובי בקעת הירדן נבחר השיר שאותו הפיק והלחין אריאל זילבר יחד עם תושבי האזור שבו הוא מתגורר בשנים האחרונות.

שמעון כהן , י"ב בשבט תשע"ד

גדלנו עליו. זילבר
גדלנו עליו. זילבר
פלאש 90

בבקעת הירדן גייסו את הזמר והמלחין אריאל זילבר להפקתו של קליפ חדש ובו שיר שהלחין זילבר על החיים (הטובים והיפים) בבקעת הירדן.

ביומן ערוץ 7 שוחחנו עם זילבר על הקליפ והעבודה להכנתו. זילבר מספר על היום בו הגיעה אליו יעלי, אחראית על האמנות באזור מגוריו ואמרה לו שבכל מקום עושים פסטיבלים והגיע הזמן שגם לבקעת הירדן יהיה משהו מהסוג הזה.

כשנאות זילבר להתגייס למשימה הפיצה יעלי קריאה לתושבי הבקעה להשתתף בכתיבת שירים על האזור ומתוכם בחרה את האחד שנראה היה לה כהטוב ביותר, אותו הביאה לזילבר להלחנה ועיבוד והתוצר יצא לאור ממש בימים האחרונים.

באשר לחשש שמא עצם קיומו של שיר על הבקעה רומז על סימנים לדאגה מדינית באזור הזה כפי ששרו בשעתו על רמת הגולן וקודם לכן על ימית ועל היאחזות הנח"ל בסיני, זילבר קובע שאינו חושש ומוסיף כי "הרבי אמר שצריך לצעוק. הכול אמנם כבר כתוב בשמים אבל הצעקה 'געוולד געוולד געוולד' ממתקת את הדינים. אני צועק כשצריך. בינתיים לא צריך עוד".

בקליפ המופץ בימים אלה, קלים קופצני ועליז שמחזיר את זילבר לימי היצירה המוסיקאלית של שנות השבעים, כמעט אפשר לשמוע את 'בטי בטי בם' ו'רוצי שמוליק' בוקע מתוכו, אבל אדם אחד חסר והוא זילבר עצמו. לדבריו הוא נותר מאחורי הקלעים בשל מה שהוא מגדיר כאילוצי הפקה כאלה ואחרים.