ג'ון קרי
ג'ון קרי רויטרס

מחלקת המדינה האמריקנית תוקפת במילים חריפות את הדברים שצוטטו מפי שר הביטחון יעלון בעיתון "ישיעות אחרונות" על מזכיר המדינה קרי.

"אם הדברים נכונים ומדויקים, הרי שהם בלתי הולמים", נאמר בהודעת מחלקת המדינה, "דבריו של יעלון פוגעים, וזאת במיוחד על רקע התמיכה הביטחונית הרבה שישראל מקבלת מארצות הברית".

ראש הממשלה התייחס במרומז לדברים שצוטטו מפי שר הביטחון משה יעלון, לפיהם מזכיר המדינה קרי הוא "אובססיבי ומשיחי", והדגיש את חשיבות הקשר המיוחד עם ארה"ב. נתניהו הוסיף, כי "גם כאשר יש חילוקי דעות עם ארה"ב, הם תמיד לגופו של עניין ולא לגופו של אדם".

נתניהו ציין בנוגע למשא ומתן מול הפלסטינים, כי "איננו רוצים מדינה דו לאומית ומצד שני איננו רוצים מדינה בחסות איראן, ולכן שלום אמת חייב להיות מבוסס על הכרה במדינת ישראל כמדינה יהודית ועל סידורי ביטחון שיבטיחו את ביטחונה ועתידה של מדינת ישראל".

שר הביטחון משה (בוגי) יעלון תקף בחריפות את מזכיר המדינה האמריקני ג'ון קרי. על פי הדיווח בידיעות אחרונות אמר השר יעלון בשיחות סגורות ומול בכירים אמריקנים כי "קרי נחוש ופועל מתוך אובססיה לא מובנת ותחושה משיחית. הוא לא יכול ללמד אותי דבר על הסכסוך עם הפלסטינים".

אין בכלל משא ומתן עם הפלסטינים, אלא מול האמריקנים. אנחנו משחררים רוצחים והפלסטינים לא נותנים דבר. הדבר היחידי שיכול 'להציל' אותנו הוא שג'ון קרי יזכה בפרס נובל ויניח לנו".

שר הביטחון תקף את התכנית האמריקנית להסדר: "תכנית הביטחון שהם הציגו לנו לא שווה אפילו את הנייר עליה נכתבה. אין בה ביטחון או שלום. רק המשך הנוכחות שלנו ביהודה ושומרון ובבקעת הירדן יבטיחו שנתב"ג ונתניה לא יהפכו ליעדי תקיפה של טילים מכל עבר".