וורצמן בסניף בנ"ע ברומא

סגן השר ביקר בסניף בני עקיבא ברומא, ונפגש שם עם החניכים ועם חניכי תנועת "השומר הצעיר" השוכנת באותו בניין.

נתנאל כ"ץ , ט"ו בשבט תשע"ד

סגן שר החינוך, אבי וורצמן, שהה בשבת האחרונה בקהילה היהודית ברומא.

ביקור זה התקיים ביוזמתו של רועי אביקסיס, סמזכ"ל בני עקיבא העולמית, אשר טס עם סגן השר לסבב בין מחנות הקיץ/חורף של בני עקיבא בעולם.

במסגרת הביקור, הגיע סגן השר לסניף בני עקיבא ברומא, ונפגש שם עם החניכים וגם עם חניכי תנועת "השומר הצעיר" השוכנת באותו בניין. כמו כן, פגש סגן השר את הרב הראשי של רומא, אשר סקר את מצב היהודים ומצב החינוך היהודי שם.

"הפעילות הציונית ברומא היא הכרחית כדי לשמר את הקהילה היהודית, פעילות בני עקיבא עושה כאן נפלאות", אומרים תמר ועדי אסולין, שליחי בני עקיבא במקום.

"סיפרתי לסגן השר על מקרה שהתרחש כאן ממש עכשיו, כאשר ילד יהודי בן 10 שלומד בבית ספר קתולי כאן השתתף במחנה החורף שלנו, לקראת סיום המחנה היה רגע מרגש כאשר הוא שר את ברכת המזון ברמקול. אילולי פעילות זו של בני עקיבא, ספק אם בכלל היה לו מושג על יהדותו. מדובר בהצלת נפשות של ממש", הם מסכמים.

ביקור סגן השר בא בסיומו של מחנה חורף מוצלח מאד של התנועה באיטליה, אשר השתתפו בו כ-260 ילדים. מחנה זה הוא חלק ממכלול הפעילות של שליחי התנועה ברומא, אשר פועלים להגברת הזהות היהודית, להנחלת השפה העברית וערכים ציוניים. וורצמן נפגש גם עם מנהלי בית הספר היהודי ברומא, הרב קרוצ'י, ועם הרב קולומבו, מנהל לימודי היהדות בבית הספר, ודנו אל האפשרויות להרחיב את הפעילות החינוכית הציונית במדינה.