נוטעים עם קק"ל

"אנו נוטעים למען דור העתיד", הכריזו ראש הממשלה בנימין נתניהו ויו"ר קק"ל אפי שטנצלר היום במהלך טקס נטיעות משותף שהתקיים ב'חורשת האומות' בירושלים ופתח רשמית את אירועי נטיעות ט"ו בשבט'.

לצד נתניהו ושטנצלר השתתפו בטקס גם ראש עיריית ירושלים ניר ברקת, יו"ר עמית קק"ל, אלי אפללו, משלחת בכירים מסין ביניהם גאוֹ יָאנְטִינְג שגריר סין בישראל, לי שיאו לין (Li Shiao Lin) נשיאת אגודת הידידות של סין עם מדינות זרות, לייה לינג (LiaLing) סגנית המזכירה הכללית של אגודת הידידות הסינית, חברי דירקטוריון קק"ל, מנכ"ל קק"ל מאיר שפיגלר, מנהל מפ"ק קובי מור, מנהל מרחב מרכז חיים מסינג, ילדי ביה"ס יובל, נערי "מסע" ועוד.

יער האומות, שבו מתקיימת הנטיעה, שוכן למרגלות "יד ושם". זה המקום שבו מנהיגי האומות באים לנטוע עץ להביע את הזדהותם עם מדינת ישראל ועם העם היהודי.

יו"ר קק"ל אפי שטנצלר אמר בטקס כי "בט"ו בשבט השנה אנחנו מציינים 113 שנים של יצירה ירוקה בהן חוללה עשייה עצומה וחסרת תקדים למען מדינת ישראל ותושביה. תחילה, באמצעות הקופסה הכחולה, הכשירה קק"ל את הלבבות של העם הגולה; בד בבד רכשה קק"ל את אדמת הלאום וסייעה להקמת מאות יישובים ופיתוחם. מאז ועד היום קק"ל מגשימה את חזונו של העם היהודי במולדתו: גואלת את אדמת הארץ, צובעת אותה ביערות מלבלבים ובשדות ירוקים, תורמת למשק המים, פותחת את נופי הארץ לציבור הרחב, יוצרת פארקים לרווחת התושבים בכל רחבי הארץ ופועלת במרץ לשימור משאבי הסביבה למען הדורות הבאים".

ראש ממשלת ישראל, בנימין נתניהו החמיא לקק"ל ואמר: "אני זוכר בילדותי שיצאתי לנטוע ביערות קק"ל ואתם ממשיכים לעשות זאת. יחד אנחנו נוטעים את העתיד. בשנות ה 20 של המאה הקודמת, לא היו עצים בארץ, בקושי שיחים. חזרנו לפני כ 100 שנים לארץ והתחלנו לנטוע ולשתול. כדברי ידידי אפי שטנצלר - ישראל היא המדינה היחידה שמתחילת המאה יש בה יותר עצים משהיו בה במאה הקודמת".

מקק"ל נמסר כי השנה יינטעו במהלך אירועי ט"ו בשבט מאות אלפי שתילים חדשים, המצטרפים ליותר מ"- 240 מיליון עצים שנטעה עד היום קרן קימת ישראל במהלך 113 שנות קיומה".

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו