"הגיעו מים עד נפש"

יו"ר ההסתדרות הרפואית דורש למגר את תופעת האלימות נגד הרופאים. "טראומה לא מאפשרת לתת רפואה טובה". נמשכים השיבושים בבתי החולים.

ניר הר זהב , י"ח בשבט תשע"ד

רופאים בוולפסון
רופאים בוולפסון
פלאש 90

יו"ר ההסתדרות הרפואית, הד"ר ליאוניד אידלמן, הסביר בגלי צה"ל מדוע הוחלט לשבש הבוקר (ראשון) את הפעילות בבתי החולים ברחבי הארץ.

"אי אפשר לשתוק יותר", אמר אידלמן, "הגיעו מים עד נפש. רק לאחרונה היו חמישה אירועי אלימות חמורים של תקיפות רופאים וצוות רפואי. הרופאים מרגישים מאויימים ויש לשים קץ לאלימות הזו".

לדבריו, המדינה כולה צריכה להתגייב למאבק נגד האלימות במערכת הבריאות. "זו לא תהיה השבתה מלאה של כל הפעילות בבתי החולים", הבהיר אידלמן, "נתחיל בשיבושים והרופאים יתאספו בבתי החולים וידונו איך להילחם בתופעה המכוערת הזו".

ד"ר אידלמן קורא למטופלים להירתם למיגור האלימות בכך שיבינו כי פגיעה ברופאים פוגעת בטיפול הרפואי שניתן לכולם, "הטראומה לא מאפשרת לתת רפואה טובה ואם כל התושבים יבינו וגם הממשלה, המשטרה והפרקליטות הם יעשו מה שצריך לעשות כדי למגר את התופעה".

שיבושי הפעילות החלו בשעה 08:00 וימשכו עד השעה 10:00. במסגרת שיבושי הפעילות לא יינתנו שירותים למעט טיפולי חירום כגון: שירותי דיאליזה דחופים, טיפול נמרץ, חדרי מיון, חדרי לידה, פגיות וטיפולים אונקולוגיים.