השר אהרונוביץ' באזור האסון
השר אהרונוביץ' באזור האסוןחזקי עזרא ערוץ 7

השר לביטחון פנים, יצחק אהרונוביץ', הגיע למקום פיצוץ בלון הגז בשכונת גילה בירושלים.

 "זה אירוע קשה, טרגי, שבו קיפחו את חיים שלושה בני משפחה אחת. ראיתי את מידת ההרס, זה הרס גדול מאוד. לצערי זה לא אירוע ראשון. הכול ייחקר ואני סמוך ובטוח שהמשטרה תגיע לממצאים הנדרשים. אני לא מחפש אשמים, בואו נמתין מספר ימים".

השר ציין כי החל הליך בדיקה לחקירת האירוע והזכיר כי פיצוץ דומה ארע בנתניה לפני שלוש שנים בו נהרגו ארבעה בני אדם ועשרות נפצעו.

"זה לא הפיצוץ הראשון מהסוג הזה שאנו רואים", אמר השר, "בסוף הליך הבדיקה נדע מה אפשר לעשות כדי להתמודד עם המקרים האלו".

לפי החשד, דליפת גז גרמה לפיצוץ עז שבו נהרגו הורים ובנם בן השלוש, ונפצעו עוד 14 בני אדם, בהם אישה בת 50 במצב קשה מאוד וזוג קשישים בני 80 במצב בינוני.  

פרופסור אבי ריבקין, ראש אגף מיון וטראומה בבית החולים הדסה עין כרם, אמר כי כל 11 הפצועים הגיעו אליו, וחלקם כבר שוחרר חזרה לביתם. לדבריו, בין הפצועים יש אישה כבת 50 שנפגעה קשה והיא סובלת מפגיעה מורכבת.

ראש העיר, ניר ברקת, הגיע הלילה למקום הפיצוץ. "אני לא זוכר דבר כזה, ההיקפים מאד קשים. אלה מבנים מסוכנים מאד וצריך לסגור את המקום כדי לאפשר לכוחות ההצלה לעבוד. רווחת עיריית ירושלים תעזור למצוא מקום לינה למי שמתקשה. אנחנו מנסים לעכל אבל הלילה הייתה פה טרגדיה", אמר ברקת.

בתוך כך, טכנאי של חברת הגז סופרגז נעצר הלילה (ב') ונחקר בתחנת משטרה לאחר שהתברר כי בשעות הערב אמש הוא הוזעק לבניין על-ידי שכנים המתגוררים בדירה הסמוכה לפיצוץ.

מחברת סופרגז נמסר "מפרטים ראשונים המצויים ברשותנו, מתברר כי בשעה 22:10 בלילה הוזעק טכנאי לבניין, בעקבות פנייה טלפונית שהגיעה מדיירי הבניין", אמרו בסופרגז. "על-פי דיווח הטכנאי, הוא סגר את ברזי הגז. לצערנו, אירע הפיצוץ מאוחר יותר בשעת לילה. על-פי הוראות החוק, אמורה להתבצע בדיקה של מערכת הגז הראשית בבניין אחת לחמש שנים. בבניין שבו אירע הפיצוץ בוצעה בדיקה בספטמבר 2012, והמערכת נמצאה תקינה. החברה תשתף פעולה עם המשטרה והגורמים השונים למיצוי החקירה".