"הקשר בין ישראל להונגריה חשוב ביותר"

סגן שר החינוך נפגש העם השר ההונגרי המחזיק בתיק החינוך, והציע לקדם את שיתוף הפעולה החינוכי בין שתי המדינות.

חזקי ברוך - ערוץ 7 , י"ט בשבט תשע"ד

"הקשר בין ישראל להונגריה חשוב ביותר"-ערוץ 7
סגן שר החינוך והשר ההו
צילום: לשכת סגן שר החינוך

סגן שר החינוך ח"כ אבי וורצמן נפגש היום במשרדו עם השר למשאבי אנוש בהונגריה, זולטן בולג.

השר ההונגרי מחזיק 8 תיקים בממשלה בניהם תיק החינוך. השר הוא כומר בהכשרתו ואוהד ישראל וזהו הביקור הרביעי שלו במדינת ישראל.

השר ההונגרי סיפר, כי כאשר הונגריה הפכה להיות דמוקרטיה, מערכת החינוך היתה עדיין בכיוון קומוניסטי, אולם כיום ישנה מערכת חינוך ציבורית בהונגריה והממשלה משקיעה הרבה מאוד חשבה בתכנים הנלמדים .

על היחסים עם ישראל סיפר השר ההונגרי, כי בעבר כשדברו על ישראל היה זה רק סביב הסכסוך בין ישראל לפלשתינים. אולם לפני מספר שנים התקיים שולחן עגול של משרד החינוך עם הקהילה היהודית והוחלט לשנות את כל תפיסת החינוך באשר לישראל וליהודים.

בעקבות השולחן העגול נבנתה תכנית לימודים ובה היסטוריה של יהדות הונגריה ושואת יהודי הונגריה, מדינת ישראל כמדינה דמוקרטית מתפתחת, דו קיום עם היהודים ובכלל עם השונה ממך בשילוב מסרים המדגישים את שלילת האנטישמיות ושנאת היהודים והזרים. השר גם ציין כי את התוכנית הזו מחויבים ללמוד כלל התלמידים בהונגריה.

סגן שר החינוך וורצמן התרגש לשמוע את הדברים ואמר, כי "אני מלא הערכה לתכנית הלימודים על היהודים ועל ישראל ועל כך שזה הגיע מתוך בחירה".

וורצמן הציע לקיים חילופי משלחות של מורים מהונגריה ומישראל וכן לאמץ את חסידי אומות העולם שילכו לבתי ספר לספר את הסיפור.

וורצמן הוסיף, כי "אני מאמין שהקשר בין ישראל להונגריה חשוב ביותר והידידות האמיצה הזו יכולה להצמיח תכניות נפלאות לטובת תלמידי ישראל והונגריה כאחד".