אילן אילן במה אברכך? פרותיך מתוקים!!!

בכנס מיוחד של מדרשת טהר תחת הכותרת 'פירותיך מתוקים', ישתתפו בתו של הרב עובדיה יוסף, בתו של הבבא סאלי.

ערוץ 7 , כ"א בשבט תשע"ד

אירוע יוצא דופן ונדיר מארגנת מדרשת טהר ביד בנימין לציבור הנשים תחת הכותרת "פירותיך מתוקים".

האירוע יהיה מפגש נדיר עם גדולי ישראל מהדור האחרון מזווית מיוחדת אישית ונשית. לאירוע הוזמנו הבנות של הרבנים שיספרו לנו על צמיחה בבית מיוחד ובניית החיים בצל האילנות הגדולים.

במדרשת טהר מסבירים כי אנו נמצאים בעולם שמחפש "כוכבים נולדים". אנשים נמצאים במרדף ובחיפוש אחרי דמויות להערצה.

האמת היא שישנם כוכבים אמיתיים שזרחו ועדיין מזהירים כזהר הרקיע את העולם באורם ואלו גדולי ישראל שליוו והנהיגו את עם ישראל לאורך הדורות.

מלאכים כבני אדם, שהנהגת חייהם וכל הליכותיהם היו לפלא. פלא של עבודת המידות, פלא של רגישות, פלא של התמדה, פלא של רוח הקודש ששרתה עליהם. כשמתבוננים בדמותם הלב מתרונן ומרגיש צורך לשיר "אשרי העם שככה לו, אשרי העם שה' אלוקיו".

ר' שלמה קרליבך נהג לומר שיש שתי סוגי סיפורי ניסים. יש ניסים של הקב"ה ויש סיפורי ניסים של עם ישראל. יהודי שלא יכול לישון בלילות מרוב האהבה שלו לאחיו ומסר את לילותיו למלא את משכבו בדמעות חמות של תפילה על אחרים זה נס , דמות כזאת היא נס ופלא בתוך עולם כמו שלנו.

חכמים לימדו כי גדול שימושה יותר מלמודה מה שאפשר לשמוע בשיעור של הרב זה מדרגה אחת, אבל לראות איך הרב חי בין שיעור לשיעור יש בזה מדרגה יתרה. בצורה זאת אפשר לראות וללמוד איך התורה יצאה מבין השורות הקטנות של הספרים והתגלמה בתוך חיים של בן אדם.

בין המוזמנות לערב 'פירותיך מתוקים': הרבנית טולדנו בתו של הגאון הרשל''צ הרב עובדיה יוסף. הרבנית עליזה הראל בתו של הצדיק הקדוש רבי ישראל אבוחצירא ה"בבא סאלי". הרבנית ויינשטוק נכדתו של הרב הצדיק ואיש החסד הרב אשר פריינד זצ''ל הרבנית רחל גולדברג בתו של פוסק הדור הרב שלמה זלמן אויירבעך זצ''ל ועוד...

הרב זאביק הראל ראש מדרשת טהר וממארגני האירוע אומר שזו הזדמנות נדירה לפגוש כל כך הרבה בנות של גדולים באירוע אחד. ובעז''ה יהיה אפשר ביום מיוחד זה לשאוב ולהתמלא בהרבה עוז ותעצמות מהדמויות המופלאות והמגוונות שבהם יעסוק היום .

בסוף הערב יתקיים חיבור נוסף בין אב לבת אבל בתחום המוזיקה היהודית. מגדולי הכלייזמר היהודי ר' מוסא ברלין יעלה שיח והופעה מיוחדת עם בתו אודליה ברלין תחת הכותרת "ניגונים מבית אבא".

בימים אלה שאנו חוגגים עם האילנות את ראש השנה שלהם נתחבר עם האילנות הגדולים שהצלו בתורתם הגדולה וצדקותם על עם ישראל ונטעם מעט ממתיקות פירותיהם.