התלמידות התגייסו למבצע התרמה לליאן הקטנה

תלמידות האולפנה ברבבה פתחו במיזם התרמה שכלל הפנינג לילדים לטובת ניתוח מסובך עבור אחייניתו של אחד העובדים במקום.

שמעון כהן , כ"א בשבט תשע"ד

הפנינג החסד למען ליאן
הפנינג החסד למען ליאן
אולפנת רבבה

בשיחה עם ערוץ 7 מספר ראש אולפנת צביה רבבה, הרב שמואל וייס, על מיזם חברתי חינוכי של תלמידותיו שהתגייסו לגיוס כספים עבור ניתוח מסובך לאחייניתו של עובד האולפנה.

בראשית דבריו מציין הרב וייס כי הוא רואה בהיות האולפנה בית חינוך משפחתי עובדה ולא סיסמא וברוח זו התקיים המיזם המדובר, מיזם המשתלב בפעילות התנדבות רבה המתבצעת בין כתלי האולפנה.

"אחד העובדים סיפר שאחייניתו עם מום קשה בכף היד ונצרכת סדרת ניתוחים ארוכה בארצות הברית. כשהוא שטח את הסיפור הבנו שאנחנו יכולים להירתם ופנינו למועצת התלמידות. נדהמנו לגלות עד כמה הן נרתמו למשימה והעלו יוזמות".

מועצת התלמידות חילקה פנקסי קבלות שהנפיקו למיזם והבנות שמגיעות מ-26 ישובים שונים בשומרון ובבנימין עברו מבית לבית על מנת להתרים לטובת האחיינית. בהמשך החליטו לקיים הפנינג ענק לילדי השומרון, ויחד עם הרכזת החברתית, שרית סרי, הוציאו את התכנית לפועל.

הרב וייס מתאר את ההתרגשות הרבה למראה התגייסותן של התלמידות שיצאו למיזם ביוזמתן וללא התערבות או הנחייה של המורות. במיזם נאספו עד כה כשלושים אלף שקלים ומכאן ואילך הן מתכננות מיזמים נוספים שיגדילו את הסכום.

"מדובר בכלי חינוכי. לא רק לדבר על תרומה אלא גם לעשות מעבר למשפחתיות שלנו", אומר הרב וייס המתאר מעמד מרגש שבו ביום רביעי שעבר, היום בו התקיים ההפנינג, החלו התלמידות את היום בתפילה משותפת שקדמה לה הקרנתו של סרטון בן חמש דקות אודות ליאן הזקוקה לניתוחים. לדבריו אותן חמש דקות של סרט הפכו את התפילה השגרתית לחוויה רוחנית עצומה ומלאת התרגשות, כזו שמפנימה את כוחה של התפילה לפעול למען הזקוקים לכך וכבסיס ומנוף לעשייה עצמה.