אסון בגבעת מרדכי
אסון בגבעת מרדכי צילום: חדשות 24

טרגדיה בירושלים. הפעוטה בת הארבע שנפגעה מחומרי הדברה בדירה שבשכונת גבעת מרדכי בירושלים, נפטרה אחר הצהריים (רביעי) בבית החולים שערי צדק בעיר.

מוקדם יותר נקבע מותה של אחותה בת השנתיים.

שני אחים נוספים בני 6 ו-8 נפגעו קשה וההורים, כבני שלושים, נפגעו קל עד בינוני.

כוחות כיבוי אש טיפלו בחומרים המסוכנים ופינו את הבניין מיושביו. ישיבה תיכונית סמוכה לדירה פונתה מתלמידיה אף היא. הרחוב נחסם לתנועה ותושביו התבקשו להישאר בבתים.

מחקירה ראשונית עולה כי אתמול בוצעה הדברה בדירה והמדביר השאיר את החומר הרעיל בממ"ד. ההורים אטמו את הממ"ד והמדביר אמר להם שלא לפתוח את החדר עד יום שישי. ככל הנראה, האטימה לא היתה מוחלטת והחומר התפשט בדירה.

בבית החולים סיפרו כי ההורים במצב נפשי קשה בעקבות האסון הכבד. חברים ובני משפחה מנסים לסייע למשפחה להתמודד עם האסון.

יצוין כי המשפחה הייתה אתמול כארבע שעות במרפאה השכונתית "טרם", שם אמרו להם לקחת אקמול ולרכוש בבוקר תרופה נגד בחילות.

"הרעל דומה לזה בו השתמשו בסוריה"

סגן מנהל בית החולים שערי צדק בירושלים, ד"ר עובדיה שמש, סיפר על החומר מסוג "פוספין" ששאריות ממנו נשארו בדירה והרעילו את בני המשפחה.

"החומר הוא חומר הדברה מקובל שיש כלפיו נוהלי בטיחות מחמירים", סיפר ד"ר שמש לערוץ 2. "ההדברה בוצעה שלשום במקום - ככל הנראה על ידי מדביר מוסמך - בתוך חדר מסוים. כבר אמש חשו בני המשפחה בתופעות לוואי שאופייניות להרעלה כמו שלשולים והקאות".

לדבריו, לחומר המסוכן אין תרופת נגד שסותרת את פעולתו הקטלנית. "אין טיפול תרופתי שניתן להעניק נגדו. אנחנו מטפלים באנשים שנחשפו אליו באמצעות נוזלים וחמצן כדי לעזור לגוף להתייצב. מדובר באותו חומר שבו משתמשים להרעלה בסוריה".

"נתקלתי בעבר בתופעות של הרעלה אבל אירוע כה טרגי של משפחה צעירה עם ילדים כה רכים שנפגעו - זה לא קרה לנו", העיד סגן מנהל בית החולים.

צילום: פלאש 90
צילום: פלאש 90
צילום: פלאש 90
צילום: פלאש 90
צילום: פלאש 90