להציל תהליך מדיני? נחבור לממשלה גם ללא תיקים

ח"כ חיליק בר מסכם שנה לכינונה של הממשלה, "לא רואים עין בעין כמעט שום דבר עם ראש הממשלה ועם הקואליציה".

חזקי ברוך - ערוץ 7 , כ"א בשבט תשע"ד

סגן יו"ר הכנסת ומזכ"ל העבודה, ח"כ חיליק בר, התייחס היום (רביעי) בראיון לערוץ 7 לפעילות הממשלה, זאת במלאת שנה לכינונה.

"לצערי לא התרחש שום דבר דרמטי המהווה בשורה אמיתית לחברה ולעם בישראל", אמר בר, "מעבר לכך, בחלק מהנושאים אף חלה הרעה מהכנסת הקודמת. לא קיימת בשורה חברתית כלכלית, מעמד הביניים והשכבות החלשות ממשיכות לחיות תחת עושק וקשיים יומיומיים".

בר ציין כי "נדמה כי המחאה החברתית הגדולה בתולדות ישראל הייתה כלא הייתה, ואילו הכנסת והממשלה לא עשו דבר ממשי כדי להפיק לקחים, ליישם ולתקן את שדרשו מאות אלפי המפגינים".

בהתייחסו לתחום המדיני הבהיר בר כי כמו בכנסת הקודמת "שולט הימין הלא מתון וכופה את האג'נדה שלו על מרבית הציבור בישראל החפץ בשלום ובפתרון של שתי מדינות לשני עמים. לצערי אם כך, הכנסת ה-19 מסכמת שנה לכינונה ללא בשורה, ללא יצירתיות וללא אומץ לב ציבורי הנדרש ממנה להביא לשינויים הכה מיוחלים וסידרי העדיפויות החברתיים, הכלכליים והמדיניים שישראל זקוקה להם".

בר לא סבור כי בשנה הבאה מפלגת העבודה תצטרף לקואליציה, "אנחנו לא רואים עין בעין כמעט שום דבר עם ראש הממשלה ועם הקואליציה - לא בנושא החברתי ולא בנושא המדיני. יחד עם זאת אם נצטרך להציל את התהליך המדיני ברגע האחרון שהבית היהודי יפרשו ניכנס לממשלה גם בלי תיקים".