שינויים. השר פירון
שינויים. השר פירוןפלאש 90

שר החינוך, הרב שי פירון, מתכוון להביא לצמצום חובת לימוד הערבית בבתי הספר הממלכתיים לכיתות ז-ט בלבד, ולבטל את חובת לימוד המקצוע בכיתה י', כך דווח בגלי צה"ל.

ההחלטה המתגבשת היא חלק מרפורמת הבגרויות שמגבש השר פירון, שמטרתה להביא להפחתה במספר מקצועות הלימוד ובמספר בחינות הבגרות בשנות התיכון.

נציין כי גם היום מצב לימוד הערבית איננו מזהיר, המשרד איננו אוכף את חובת לימוד המקצוע בכיתה י' וגם בכיתות הנמוכות יותר ניתן לקבל פטור מחובת לימוד המקצוע במקרים רבים.

בגלי צה"ל נחשף מכתב של ועדת מקצוע הערבית, בו מביעים חבריה, אנשי מקצוע בכירים בתחום, דאגה מההחלטה של השר. חברי הוועדה טוענים שלימודי הערבית בישראל מהווים גשר להידברות, וידיעתה היא בסיס ויסוד לדו-קיום. כמו כן, הם התריעו מפני ירידה במספר התלמידים שיוכלו להסתייע בשפה לשירות משמעותי בחיל המודיעין, וגם התריעו מפני פיטורי מורים.

ממשרד החינוך נמסר בתגובה: "חובת לימודי השפה הערבית תמשיך להיות מכיתה ז'-ט', ולאחר מכן יוכל כל תלמיד להמשיך בלימודי ערבית עד כיתה י"ב. בתוכנית החדשה יקבל כל תלמיד תוספת שעות במדעים, מדעי הרוח ובמקצוע האומנות במסגרת השכלה כללית במקום שיעורי הערבית בכיתה י'".