כנס ירושלים. ארכיון
כנס ירושלים. ארכיון חיים לב

ועדת ההיגוי של מקבלי פרסי ירושלים במסגרת "כנס ירושלים", הכנס השנתי של העיתון 'בשבע' שיתקיים בשבוע הבא, הכריזה על זוכי הפרסים לשנה זו.

בטקס שיתקיים במסגרת הכנס יוענקו פרסים לגופים, מוסדות ואישי ציבור אשר נבחרו על ידי ועדת ההיגוי כראויים להוקרה ולכבוד על פעילותם הציבורית לאורך השנים ועל פועלם למען התורה, העם והארץ.

בין מקבלי הפרסים לשנה זו: נשיא המכללה האקדמית לחינוך 'אורות ישראל' באלקנה הרב פרופסור נריה גוטל,אסף וייס מנכ"ל ארגון מעגלים הפועל בקרב בני הנוער בתיכונים הדתיים אשר יקבל את פרס ירושלים לקידום הנוער, הרב חיים סבתו מישיבת מעלה אדומים וראש מינהל החמ"ד ד"ר אברהם ליפשיץ יקבלו במשותף את הפרס על מפעל הרמב"ם היומי.

כלת פרס ישראל גאולה כהן תקבל את פרס יקירת ההתיישבות, יו"ר ההסתדרות הציונית אברהם דובדבני (דובדב) יקבל את פרס ירושלים על פועלו בתחום העלייה והקליטה, איש העסקים אבי כץ (בעליה של קופיקס וממקימיה של 'קרן הגשמה') יקבל את פרס ירושלים על יזמות עסקית, המיליארדר מיכאל מירילשווילי שתרם רבות בשנים האחרונות יקבל את הפרס על 'נדבנות בקודש'.

ראש המועצה האזורית נחל-שורק אלי אסקוזידו יקבל פרס ירושלים על קליטת תושבי גוש קטיף בשטח המועצה (שני יישובים בתחום המועצה הוקמו בשנים האחרונות למפונים מהגוש), מנכ"ל האגודה לתרבות הדיור המציינת השנה 50 להקמתה ראובן צדוק יקבל פרס ירושלים בשם האגודה על עשייה ציבורית ויו"ר איחוד בתי הכנסת אליעזר שפר יקבל פרס מיוחד על מפעל חיים.

לצד הנהלת העיתון 'בשבע', בין מעניקי הפרסים בכנס ירושלים יהיו גם שר הכלכלה נפתלי בנט שיעניק את הפרס לאבי כץ, שר החינוך הרב שי פירון, שר השיכון אורי אריאל וחבר הכנסת אלי ישי.

"התברכה מדינת ישראל באנשים ובארגונים שנבחרו לקבל את פרס ירושלים בשנה זו", אמר יו"ר 'בשבע' דודו סעדה, "אנו גאים ומתרגשים להעניק את הפרסים בשבוע הבא ומודים לנבחרים על תרומתם הרבה למען החברה בישראל, איש איש בתחומו".

כנס ירושלים יתקיים בשבוע הבא בפעם ה-11 תחת הכותרת "יהדות-מדינה-מודרנה". בין הסוגיות שיועלו לדיון השנה – סוגיית הפמיניזם הדתי שעלתה רבות לכותרות בשנה האחרונה, מושב מיוחד לסיכום 20 שנה להסכם אוסלו, פאנל המסכם שנה לאחר בחירתה של מפלגת הבית היהודי ובוחן את המבט לעתיד המפלגה, מושב בנושא הזרמים השונים במגזר הדתי לאומי, מושב בנושא סוגיית הנישואין בישראל– יהדות מול דמוקרטיה, אתגרי החינוך של הנוער בימינו ועוד נושאים נוספים.

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו