יצהר: חמישה ספרי תורה תוך חודשיים

השבוע הוכנסו שלשה ספרי תורה לשלשה בתי כנסת שונים ביצהר. ספרים אלו מצטרפים לעוד שני ספרים שהוכנסו בחודשיים האחרונים.

אורלי הררי - ערוץ 7 , כ"ה בשבט תשע"ד

יצהר
יצהר
יח'צ

חמישה ספרי תורה מתורמים שונים הוכנסו בחודשיים האחרונים לבתי הכנסת ברחבי יצהר. הספרים שהגיעו מתרומות ותורמים שונים הוכנסו לבית הכנסת המרכזי, לבהמ"ד של ישיבת עוד יוסף חי, למניין ברסלב "בית רבנו" שבישוב, ושני ספרים לביה"כ "אוהל מועד" שבגבעת שלהבת.

לפני כחודשיים הוכנס ס"ת הראשון לבית הכנסת "אוהל מועד" שבגבעת שלהבת. ספר התורה הגיע לישוב אחרי ששהה בביתו של אברמי פרידלנדר במשך כחודש.

"אני מתנדב במחלקה הסגורה של בבי"ח פסיכיאטרי במרכז" משתף אברמי "כיון שהמחלקה סגורה לא ניתנת אפשרות לחולים לעלות לביה"כ שבמוסד".

בשלב מסויים החליט אברמי למצוא תורם לס"ת למחלקה. אחרי ריצות והפעלת קשרים והשקעה של עשרת אלפים שקלים הושג הספר, אבל "ההנהלה בסופו של דבר לא הסכימה לקחת אחריות על ס"ת במחלקה סגורה, כך הספר מצא את מקומו הזמני אצלי בבית". משם הדרך לבית הכנסת החדש יחסית בגבעת שלהבת הייתה קצרה.

הספר השני, שהובא מניו יורק, הוכנס חודש שעבר לישיבת "עוד יוסף חי". ספר התורה נתרם ע"י ברכה ליברמן לעילוי נשמת בנה הלל ליברמן הי"ד שנרצח בדרכו לישיבת עוד יוסף בשכם. "הספר הזה היה שייך לרב זבולון ליברמן זצ"ל , רב קהילת בית תורה בברוקלין, ואביו של תלמיד הישיבה הרב הלל אליהו ליברמן הי"ד, שבית המדרש קרוי על שמו", מספר הרב יוסי אליצור, מנהל החינוכי בישיבה. לרב הלל הי"ד שתי בנות נשואות הגרות ביצהר.

במוצ"ש האחרון, פרשת משפטים, הוכנס ס"ת ל"בית רבינו" מקום התפילה והתבודדות של חבורת ברסלב יצהר. "מדהים היה לראות את מגוון הציבור שבא להשתתף בהכנסת הספר" מספר נפתלי פומברג ממקימי החבורה "הגיעו ברסלב שילה, אפילו מבני ברק הגיעו אנשים". באירוע השתתפו כל תושבי הישוב והמרא דאתרא הרב דודקביץ. לאחר ניגונים של ירמיהו התכנסו כולם להתוועדות עם הרב יום טוב חשין.

הרב דודקביץ: "ספר שמות שבו אנו אוחזים תחילתו ביציאת עם ישראל מגלות מצריים אך חציו השני עוסק בבניית המשכן, כשבלבו הארון ובתוכו הלוחות. תזכורת לעובדה שתכלית שחרורנו הלאומי הוא בחיבור עם דבר ה'".

מחר יוכנס ס"ת לבית הכנסת המרכזי. סה"ת נתרם ע"י סבתו של תושב הישוב מיכאל פירר. הסבתא בת 94 ניצולת שואה תרמה את הספר לע"נ בעלה המנוח ושאר בני משפחתה שהלכו לעולמם.

ביום חמישי יוכנס ספר תורה נוסף לביה"כ בשלהבת שנתרם ע"י אביו של רב חטמ"ר שומרון יעקב אבוקרט. "לפני כשבועיים קיבלתי טלפון מהרב אבוקרט" מספר גולן אבגי גבאי ביה"כ "אתם ערוכים תוך שבועיים להכניס אצלכם ספר תורה ?". אבגי שהבין את ההזדמנות הנדירה, לא היסס.

"התנאי היחיד שהציב הרב אבוקרט הוא שבהכנסת הספר יהיה הרבה כבוד לתורה" סיים אבגי את דבריו " אנחנו מזמינים את הציבור הרחב להשתתף איתנו בשמחת התורה". שמועות אומרות שספר נוסף נכתב בימים אלו ע"י סופר סת"ם ביצהר שיעודו הוא - אחד מבתי הכנסת של הישוב.