נתניהו: לאפשר למתנחלים לגור במדינה פלסטינית

גורם בכיר: נתניהו מאמין שאם תקום מדינה פלסטינית, למתיישבי יו"ש צריכה להיות אפשרות להישאר בביתם.

חזקי ברוך - ערוץ 7 , כ"ה בשבט תשע"ד

נתניהו: לאפשר למתנחלים לגור במדינה פלסטינית-ערוץ 7
נתניהו בישיבת ממשלה
צילום: פלאש 90

גורם בכיר במשרד ראש הממשלה אמר לסוכנות הידיעות AP, כי במקרה של הסכם מדיני והקמת מדינה פלסטינית, נתניהו סובר שאין לפנות מתיישבים מביתם.

"ראש הממשלה בנימין נתניהו מאמין שאם תקום מדינה פלסטינית, לישראלים שגרים בשטחים צריכה להיות אפשרות הבחירה להישאר בביתם", אמר הגורם הבכיר.

דבריו של הגורם הבכיר מצטרפים להצהרה שהשמיע ראש הממשלה נתניהו במהלך הכינוס הכלכלי בדאבוס, לפיה ממשלה בראשותו לא תפנה אף יישוב. "אין לי כוונה לעקור או לפנות מביתו אף ישראלי", אמר.

סגנית שר התחבורה, ציפי חוטובלי, הגיבה לדברים ואמרה כי "תכנית מדינית שתפקיר את ההתיישבות היהודית לריבונות פלסטינית לא תקבל גיבוי פוליטי בליכוד. ההתחייבות לא לעקור ישובים אינה מספיקה. חשוב שהריבונות הישראלית תשמר".

נזכיר כי על פי סקר מכון שילוב "מילווארד בראון" שנערך עבור "פגוש את העיתונות" ופורסם אמש, 77% מהציבור חושבים שישראל צריכה להתעקש על כך שהפלסטיניים יכירו בה כמדינה יהודית. רק 17% אינם חושבים כך.

63% מתנגדים לוויתור על מזרח ירושלים במסגרת הסכם מדיני ו- 26% בלבד מוכנים לכך. 38% קובעים שהתנהלות מזכיר המדינה האמריקאי, ג'ון קרי, מוטה כלפי הפלסטיניים. רק 2% חושבים שקרי מוטה לטובת ישראל ו- 27% חושבים שהתנהלותו הוגנת.

הציבור מביע גם חוסר אמון עמוק בתהליך המדיני שמנהלת שרת המשפטים ציפי לבני: 87% מאמינים שהמו"מ המדיני יסתיים בלי הסכם, לעומת 7% בלבד שמאמינים שהתהליך יסתיים בהסכם.