אלקין: "נתניהו נמשך לכיוונים הזויים"

סגן שר החוץ: ההצעות של גורמים אנונימיים בלשכת רה"מ - בניגוד מוחלט לתפיסה הציונית. ח"כ שטבון: מזל שבנציון נתניהו אינו בחיים.

חזקי ברוך - ערוץ 7 , כ"ה בשבט תשע"ד

אלקין ונתניהו
אלקין ונתניהו
צילום: פלאש 90
סגן שר החוץ, זאב אלקין, הגיב הערב (ראשון) לתוכניתו של ראש הממשלה בנימין נתניהו, לאפשר למתיישבים ביו"ש לחיות תחת ריבונות המדינה הפלסטינית שתקום במסגרת הסכם מדיני.

"רק מי שמסוגל לחיות באשליה ש'גר זאב עם כבש' ושניתן להפקיר את חייהם של מאות אלפי אזרחי מדינת ישראל לחסדם של מבצעי הלינץ׳ מרמאללה, מסוגל באמת להאמין שניתן לדאוג לביטחונם של תושבי גוש דן ומרכז הארץ במקרה של הקמת מדינה פלסטינית", אמר אלקין.

סגן השר אלקין התייחס לעובדה ולפיה הצעתו של נתניהו נשמעה באמצעות ''גורמים בכירים'' בלשכתו. "ההצעות של הגורמים האנונימים בלשכת ראש הממשלה עומדים בניגוד מוחלט לתפיסה הציונית. מי שמושך את ראש הממשלה לכיוונים הזויים מהסוג הזה רוצה לגרום לקרע בינו לבין הליכוד והמחנה הלאומי כולו".

יו"ר ועד מתיישבי השומרון, בני קצובר, מתח ביקורת על הצעתו של ראש הממשלה נתניהו ואמר כי הוא "ירד לשפל מדרגה חדש, במסווה של נאורות השוללת עקירה וגירוש יהודים מבתיהם, הוא פונה למהלך בזוי שבמסגרתו מוכן להפקיר 100 אלף יהודים לחסדי המשטרה הפלסטינית".

לדברי קצובר, "יש לברך על ההתחייבות של נתניהו ששום יהודי לא יגורש מביתו".

סגן יו"ר הכנסת, ח"כ יוני שטבון, אמר בתגובה להצעתו של ראש הממשלה כי "לתומי חשבתי שפוסט ציונות זו מורשת השמאל החדש, נתניהו הוכיח אחרת... יהודים תחת ריבונות פלסטינית זו הפקרות חסרת תקדים".

"חרדת השלטון זו תסמונת ימנית ידועה, העם בוחר ממשלת ימין ומקבל מדיניות שמאל. אבל הפעם ראש הממשלה נתניהו קבע שיא חדש, העם בחר ממשלה לאומית וקיבל מדיניות פוסט ציונית", אמר שטבון.

הוא קרא לאגף הימני בליכוד להתאחד לבלוק פוליטי שיהיה נאמן לארץ ישראל. "יהודים תחת ריבונות פלסטין? מזל שמנחם בגין ובנציון נתניהו אינם בחיים, הם לא היו עומדים בזה".