יחגגו ניצחון 17 רצוף?
יחגגו ניצחון 17 רצוף?אלן שיבר

אור להם: במשחק הראשון היום (ב') של המשך משחקי המחזור ה-17 בליגת ווינר סל, תארח ברק נתניה את הפועל חולון. במשחק הקודם בין השתיים, ניצחה חולון בהפרש של נקודה, 66:65, בזכות החטאה של שתי זריקות עונשין על ידי בוינטון מנתניה.

עבור נתניה, המפתח לניצחון שלהם טמונה בשחקן אחד בלבד – יהוא אורלנד. כשאורלנד משחק חלש וקולע במספרים חד ספרתיים נתניה מפסידה, כשהוא ביום טוב וקולע במספרים דו ספרתיים – ברובם נתניה ניצחה.

אבל אם ננסה לחזות את המשחק, הקבוצות ייפלו או ינצחו בזכות הצלחתם להשיג נקודות מקו העונשין. שתי הקבוצות הן הקבוצות הגרועות ביותר בליגה העונה בזריקות מקו העונשין, מי שתשפר את הזריקות שלה מקו העונשין, כנראה שגם תנצח.

הגנת ברזל: באולמה הביתי והצפוף של הפועל תל אביב, אולם הדר יוסף, ישחקו מחר הפועל המקומית מול גלבוע גליל. במשחק הקודם בין השתיים, באולם בגן נר, ניצחה גלבוע גליל את הפועל 71:64. אסור לחשוב שהניצחון הוא בזכות ביתה של הקבוצה מהגלבוע, שכן עיקר כוחה העונה הוא דווקא במשחקי החוץ שלה.

שתי הקבוצות הן הקבוצות בעלות ההגנה הטובה ביותר בליגה, נתון שלא ממש עזר להן במשחקם בשבוע שעבר – גלבוע גליל ספגה 86 נקודות ממכבי תל אביב, ואילו הפועל ספגה 94 נקודות מנס ציונה.

בתל אביב יחסר מאוד רביב לימונד הפצוע, ואת מקומו תופס וינסנט קאונסיל שעדיין לא מצליח להיכנס לנעליים של לימונד. אצל הצפוניים, ריק ג'קסון הוא המפתח לניצחון.

בהרכב חסר: במשחק בהרצליה, יפגשו קבוצות הקצה של ליגת העל – מכבי תל אביב מול הרצליה המקומית. שתי קבוצות הקצה חייבות ניצחון. הצהובים מתל אביב בכדי לעלות (לפחות) זמנית למקום הראשון, והרצליה בכדי לברוח מהתחתית הלוהטת תחת רגליהם. שתי הקבוצות כבר נפגשו ביניהם העונה פעמיים, בליגה ובגמר הגביע, בשניהם מכבי יצאה עם הניצחון.

הרצליה שיחררה השבוע את סנטר הקבוצה אנדודי איבי, שנקלע לעימותים על המגרש ומחוצה לו, והחתימה במקומו את פרנק האסל. שחקן שעדיין לא מצאו לו במועדון חלופה מתאימה הוא אבי בן שימול, רכז הקבוצה, שקרע את הרצועה הצולבת במשחק האחרון מול אשדוד, ובכך גמר את העונה. בהרצליה ניסו להחתים את ניב ברקוביץ' רכז אילת, אבל האחרון החליט שהוא נשאר באילת ונלחם על מקומו בהרכב.

מכבי תל אביב תגיע למשחק ללא סנטר הקבוצה שון ג'יימס שנפצע במוצאי שבת האחרונה בגבו, מקום אשר כבר נפגע בעבר. חומרת פציעתו לא ידועה, ואתמול (א') אמרו גורמים בסביבת הקבוצה, כי יש סיכוי גבוה שג'יימס יוקפא וימשיך להיות מטופל על ידי הקבוצה, אבל לא ייקחו את הסיכון ויחתימו גבוה אחר "בשל ההופעות באירופה".

מכבי מגיעה לאחר 16 ניצחונות רצופים בכל המפעלים, ואילו הרצליה מגיעה לאחר חמישה הפסדים רצופים. מכבי כבר לא דורסת בליגה, בחמשת משחקיה האחרונים לא ניצחה בהפרש דו ספרתי.  בכל אחד משלושת משחקיה האחרונים הייתה בפיגור ברבע הרביעי ונחלצה ממנו בציפורניים.

הכל פתוח.