נחנכה ישיבת ה'שסדר' בקריית אונו

ישיבת ההסדר של רשת 'השסדר' נחנכה בקרית אונו. תלמידיה מתחייבים לשירות צבאי של מינימום שנתיים ולארבע שנות לימוד.

אורנית עצר , כ"ז בשבט תשע"ד

הכנסת ספר תורה לישיבה
הכנסת ספר תורה לישיבה
ישיבת השסדר קרית אונו

ברוב עם נחנכה אתמול ישיבת 'השסדר' בקרית אונו שלוחת ישיבת מאיר הראל במודיעין. משפחת יעקובי מרמת השרון תרמה ספר תורה לזכר הסבתא מרת קיילי. לאחר שלוש שנות קיומה קיבלה הישיבה לפני כחודשיים, הכרה רשמית של שר הביטחון.

ראש הישיבה הרב אוריאל סייד, פתח את האירוע בברכה נרגשת, שבה הוא מנה את המטרות המיוחדות של הישיבה שמיועדת לקידום בוגרי התיכוניים הדתיים. בדבריו תאר את הדרך רצופת הקשיים שידעה הישיבה בתהליך הקמתה. הרב ריגש את הנוכחים כשסיפר על הברכה המיוחדת שקיבל לפני ארבע שנים מהרב מרדכי אליהו זצ"ל.

רב העיר הרב רצון ערוסי, שברך את הישיבה ואת משתתפי האירוע ציין את מאור הפנים של הישיבה ואנשיה, אנשי תנועת מעיינות, מאז הגעתם לקריית אונו ואת ההשפעה שיש לישיבה על העיר בהארת התורה ובחיבור התורה לתושביה. לדבריו, חל מפנה אדיר בתולדות העיר עם הקמת הישיבה.

הרב שמואל אליהו, המלווה את הישיבה מאז הקמתה אמר, "המיוחד בישיבה הוא שהמקום מרבה אהבה, בלימוד התורה, ובין איש לרעהו, בתוך העיר קרית אונו. הישיבה ממשיכה את מורשתו של הרב מרדכי אליהו זצ"ל שביקש להרבות אהבה בעם ישראל"

ראש ישיבת ההסדר "מאיר הראל" הרב, אל"מ (מיל) אליעזר שנוולד, הזכיר את הקשיים הרבים שעמדו בפני הישיבה. ואת שיתוף הפעולה המופלא עם צוות הישיבה. הרב, ברך את משפחת יעקובי שתרמה את ספר התורה, שהוא בבחינת "הארון הנושא את נושאיו", שהתורמים, הם גם הנתרמים.

בפנייתו אל תלמידיו אמר, "חלקכם סיימו זה עתה את הפרק הראשון של שרותכם הצבאי, במסלול השסדר כלוחמים בגולני, וחלקכם עתידים להתגייס בחודש מרץ ועכשיו, נותר בידינו להקדיש את כל המאמצים ואת כל המשאבים ללימוד התורה, ואנו מצפים לראות שמהישיבה יגדלו תלמידי חכמים, רבנים ומחנכים, לוחמים וקצינים בצה"ל".