נתניהו: ההסתה ברש"פ חייבת להיפסק

ראש הממשלה נפגש עם ראש ממשלת גיאורגיה והתייחס להסתה ברש"פ: "זוהי דרך להרעיל את אווירת השלום. זה חייב להיפסק".

חזקי ברוך - ערוץ 7 , כ"ז בשבט תשע"ד

נתניהו: ההסתה ברש"פ חייבת להיפסק-ערוץ 7
נתניהו וראש ממשלת גיאורגיה
צילום: עמוס בן גרשום

ראש הממשלה בנימין נתניהו נפגש היום עם ראש ממשלת גיאורגיה, אירקלי גריבשוולי. בפתח פגישתם אמר נתניהו, "ברוך הבא לישראל. אני מבין שזהו ביקורך הראשון מחוץ לסביבתה הקרובה של גיאורגיה, ואני רואה בכך סימן לידידות אמיתית בינינו. זוהי ידידות ארוכה ואיתנה".

"כשאני אומר שלום, אדוני ראש הממשלה, אני מתכוון לשלום אמיתי. השלום לו אנו מצפים עם שכנינו הפלסטינים הוא כזה שבו הם מכירים סוף כל סוף בזכותה של ישראל להתקיים כמדינה היהודית, מדינתו של העם היהודי. אחרי הכל, אנו כאן רק 4,000 שנה ולכן אנו מצפים להדדיות הזאת", אמר נתניהו.

על ההסתה ברשות הפלסטינית אמר, "אני מוטרד מכך שבתקשורת הפלסטינית ישנן השוואות בין ישראל ומנהיגיה לנאצים, טענות שאנו נושאים גנים נאציים. זוהי דרך להרעיל את אווירת השלום. זה חייב להיפסק. כל ההסתה הזאת נגד ישראל חייבת להיפסק אם אנו רוצים בשלום אמת לו אנו זכאים, ולו זכאים גם שכנינו הפלסטינים. אני יודע שזה גם האינטרס שלך, ואנו צריכים לדון בכך. אולם חשוב מכל, עלינו להתמקד בדרכים לחזק את הידידות ושיתוף הפעולה בינינו למען העם הגיאורגי ולמען עם ישראל".

ראש ממשלת גיאורגיה הודה לראש הממשלה על האירוח ואמר, " אנו חותרים להניח יסודות איתנים להרחבה מלאה של יחסי הסחר בינינו בכל העולם, ולכן אנו מייחסים חשיבות מיוחדת לדיונים בנושא הסכם סחר חופשי בין מדינת ישראל וגיא ורגיה".

הוא ציין כי "באמצעות החתימה על הסכם האסוציאציה עד אוגוסט 2014, הכולל אזור סחר חופשי רחב היקף, מדינתנו תיכנס לשלב מאוד חשוב ומקיף ביחסיה עם האיחוד האירופי, תוך סלילת הדרך לשילוב כלכלי עמוק יותר ועידוד השקעות. הדבר יהפוך את גיאורגיה לשותף מסחרי וכלכלי מאוד אטרקטיבי גם עבור ישראל".

הוא הזכיר כי אתמול צוין בעולם יום הזיכרון הבינלאומי לשואה, "ההנצחה הזאת מחזקת את המאמצים להעלות את המודעות לשואה ברחבי העולם. השואה הנוראה נגעה גם בעמנו והיא נותרה חלק מהזיכרון הקולקטיבי שלנו. אחת הדוגמאות הידועות היא גורלו הטרגי של הכומר הגיאורגי הנודע דייויד פרדזה שחי בפולין במהלך המלחמה, נכלא ונרצח במחנה ההשמדה אושוויץ על סיועו למשפחות יהודיות במהלך הרדיפות. אנו תמיד גאים לומר שהאנטישמיות היא תופעה שכמעט כלל אינה קיימת בהיסטוריה של גיאורגיה, וכך זה יהיה לעד".