פורצים דרך לעולמות חדשים...

מיזם Inbloon להטסת תיירים אל החלל בכדור פורח.

קובי פינקלר - ערוץ 7 , כ"ז בשבט תשע"ד

פורצים דרך לעולמות חדשים...-ערוץ 7
טיסה לחלל
יחצ

הסכם ראשון בתחום תיירות החלל בישראל: החברה הגאוגרפית חתמה על הסכם שיתוף פעולה עם חברת Zero2Infinity, מפעילת מיזם Inbloon להטסת תיירים אל החלל בכדור פורח.

רענן בן בסט, מנכ"ל החברה הגאוגרפית וחוסה מריאנו לופז אורדיאלס מנכ"ל ומייסד Zero2Infinity, הכריזו היום על שיתוף פעולה ראשון בתחום תיירות החלל בישראל.

במסגרת שיתוף הפעולה, החברה הגאוגרפית תשווק את טיולי החלל של Zero2Infinity בעלות של 110 אלף יורו לאדם לטיסה של 4 שעות בכדור פורח.

הטיסה המסחרית הראשונה של מיזם Inbloon תצא מספרד במאי 2014 ולאחר מכן תתאפשר הוצאת טיסות בכדור פורח אל החלל בהרכב של 8 נוסעים מכל מקום בעולם, אפילו מישראל.

רענן בן בסט, מנכ"ל החברה הגאוגרפית אמר היום: "החברה הגאוגרפית, מובילת תחום הטיולים הגאוגרפיים בישראל, גאה להיות החברה הראשונה אשר תציע לקהל הישראלי לצאת למסע אל החלל כבר בחודשים הקרובים. חברת Zero2Infinity באמצעות מיזם תיירות החלל שפיתחה, תקרב קהלים רבים ומגוונים אל הנישה המתפתחת בתחום זה. תיירות החלל צפויה לצבור תאוצה בשנים הקרובות במיזמים שונים בכל העולם אולם היתרונות של מיזם Inbloon הוא משך השהייה הארוך – 4 שעות בחלל והאפשרות לצאת מכל מקום בעולם ולחוות את חוויית החלל החיצון במלוא עוצמתה."

חוסה מריאנו לופז אורדיאלס מנכ"ל ומייסד Zero2Infinity אמר היום: "אנו גאים להיות פורצי הדרך בתחום תיירות החלל ולהשיק בפעם הראשונה מוצר חדשני אשר מאפשר ליהנות מחווייה יוצאת דופן. bloon הוא המוצר היחיד בתחום התעופה והחלל שהוא גם ידידותי לסביבה. בנוסף מאפשר את זמן השהייה הארוך ביותר לאדם בגבול האטמוספירה."

Inbloon

החווייה שמציע ה- bloon מורכבת מטיול של ארבע שעות בישיבה במעיין 'כדור פורח' בסביבה נעימה ובטוחה. הטיול מיועד ל-8 אנשים ומלווה באנשי צוות מנוסים. בתום 4 שעות חוזר הכדור הפורח לנחיתה בנקודה ממנה המריא.

הטיסה מגיעה עד לגובה של 36 קילומטר במהלכן עוברים דרך שכבת האוזון עד לקצה האטמוספרה. לכל אורך הדרך ניתן לצפות בנוף של כדור הארץ מקצה העולם. bloon הוא ידידותי לסביבה. במהלך הטיסה עצמה יכולים הנוסעים הנוסעים יכולים להזמין ארוחה חמה ומשקאות.

הטיול הראשון צפוי לצאת במאי 2014 מספרד בעלות 110 אלף יורו למשתתף.