היועץ מהלל את המחבל. צילום מסך מעמוד הפייסבוק
היועץ מהלל את המחבל. צילום מסך מעמוד הפייסבוק מבט לתקשורת הפלשתינית

יועצו של יו"ר הרש"פ, סולטאן אבו אל-עינין, שיבח מחבל שירה היום לעבר עמדת צה"ל באזור רמאללה, ונורה למוות. כך מדווח מכון 'מבט לתקשורת הפלשתינית.

על פי הדיווח כתב אבו אל-עינין בעמוד הפייסבוק שלו דברי שבח שנפתח בציטוט מתוך הקוראן: "בשם אללה הרחמן והרחום, 'יש בין המאמינים אנשים אשר התחייבו לאללה בשבועת אמת. כמה מהם קיימו את נדרם, וכמה מהם עודם ממתינים, ולא שינו דבר מאשר התחייבו'. מיד לאחר דברים אלה כתב: "בביטויי הכבוד והגאווה הנעלים ביותר ובאותות הג'האד וההתנגדות, אנו נפרדים ביראת שמיים מהשהיד הגיבור שלנו, מוחמד מחמוד מובארכ ממחנה הפליטים אלג'לזון העומד איתן, אשר עלה השמימה כשהיד בשדה הקרב, כשהוא קורא תגר על האויב הציוני. אנו מבקשים מהאל שיכסה את השהיד שלנו ברחמיו, וישרה על בני משפחתו וקרוביו אורך רוח ונחמה. אל גן העדן הנצחי, הוי שהידנו הגיבור".

ב'מבט לתקשורת הפלשתינית' מציינים כי אין זו הפעם הראשונה בה מהלל יועצו של אבו מאזן מחבלים. במאי 2013 תיעד המכון את אבו אל-עינין כאשר כינה את רוצחו של אביתר בורובסקי הי"ד כ"הגיבור הלוחם". 

נזכיר כי המחבל פתח הבוקר (רביעי) באש לעבר עמדת שמירה צבאית סמוך ליישוב עטרת בבנימין, וחוסל על ידי כוח צה"ל מגדוד "קדם" של פיקוד העורף. מצה"ל נמסר כי לאחר חילופי האש שנמשכו מספר דקות, הצליח הכוח לחסל את המחבל. אל המקום הוקפץ כוח סיוע נוסף של חטיבת הנח"ל.

קצין בכיר ביו"ש אומר כי המחבל שביצע את פיגוע הירי עבד בחברה פלסטינית המשפצת את הכביש ואינו מוכר לכוחות הביטחון. לדבריו, "תוך כדי אישור העבודה שלו בשטח, המחבל שלף נשק וביצע את הירי לעבר כוח של פיקוד העורף מגדוד קדם. חילופי האש נמשכו מספר דקות עד שהגיע למקום במקרה כוח אחר של תעסוקה מבצעית שירה במחבל למוות".

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו