הח"כים שנתקעו בפולין, הופתעו שוב בנתב"ג

מספיחי התקלה במטוס המשלחת לפולין: חברי כנסת ועיתונאים שהחנו רכביהם בחניון 'לטווח קצר' בנתב"ג, גילו לתדהמתם כי רכבם נגרר.

חיים לב - ערוץ 7 , א' באדר תשע"ד

יתקשו להפתיע בנתב"ג
יתקשו להפתיע בנתב"ג
פלאש 90

חמישה ימים חלפו מאז נתקעו עשרות חברי כנסת ושרים על מטוס 'ישראייר' מפולין לישראל במסגרת המשלחת ההיסטורית למחנה ההשמדה אושוויץ-בירקנאו.

לערוץ 7 נודע כי עם נחיתתו ביום ג' אחה"צ של המטוס החלופי בנתב"ג לאחר שמונה שעות עיכוב בפולין ניגשו רבים מבין חברי המשלחת שחנו בחניון ל"טווח קצר" להוציא את רכבם בדרכם הביתה. 

לתדהמתם התברר להם שרכבם נגרר למתחם סמוך.

כשהגיעו למתחם אליו נלקחים הרכבים הנגררים, התבקשו חברי הכנסת לשלם 275 שקלים כדי לשחרר את הרכב. לא עזרו טענותיהם כי העיכוב נוצר כתוצאה מהתקלה של מטוס ישראייר, תקלה שאף פורסמה בהרחבה בכל כלי התקשורת.

חבר כנסת שביקש להישאר בעילום שם, סיפר לערוץ 7 כי ניסה לשכנע את אנשי מתחם הגרירה שלא לגבות כסף, אך לשווא. "הם אמרו לי 'תשלם, תגיש ערעור ותנסה לקבל את הכסף חזרה'. לא די שנתקענו 8 שעות בפולין, גם נגררנו וגם שילמנו. לא נעים בכלל".

מבין חברי המשלחת היו גם עיתונאים שרכבם נגרר. "ביקשתי מהם 'תפתחו חדשות', תראו שמדובר בתקלה שאירעה למשלחת מפולין. לא הייתה לנו שום אפשרות להגיע לפני הזמן שבו נחתנו', אמרתי להם. אך הם התעקשו ואמרו שאשלם ובמקביל אגיש ערעור", סיפר לערוץ 7 הכתב הפוליטי של 'המבשר' מאיר ברגר שנכח אף הוא על המטוס שקורקע.

וידאו: כתבה של ערוץ הכנסת מהמטוס התקוע