התעלמות אומנותית
התעלמות אומנותית פלאש90

אתמול, התכנסה ההתאחדות האירופית בהתעמלות, בעיר לוזאן שבשוויץ. על סדר היום: היכן תתקיים אליפות אירופה בהתעמלות בחודש מאי 2016 - המועמדות: בוגלריה וישראל.

לאחר הצבעה חשאית, זכתה ישראל בפעם הראשונה בתולדותיה, לארח את האליפות היוקרתית והנחשבת, ברוב של עשרה נציגים לעומת שבעה שבחרו בבולגריה. אליפות אירופה בהתעמלות אומנותית, תתקיים בחודש מאי 2016, רגע לפני שיוצאים לאולימפיאדת ריו 2016.

אליפות אירופה תתקיים באולם החדש שבחולון, המסיים להיבנות בימים אלו, ועתיד לכלול כ – 4500 מקומות ישיבה. לאליפות מתוכננים כרגע להגיע כ – 47 מדינות מכל העולם, שיביאו לארץ למעלה מ7000 מתעמלות ומתעמלים.

ח"כ הכנסת ושר הספורט לשעבר, אופיר פינס, מונה לפני כשנה ליו"ר איגוד ההתעמלות. אתמול עם סיום ההצבעה החשאית בה נכח, אמר: "זה יהיה המבחן האחרון לקראת המשחקים האולימפיים בריו, זאת תהיה תחרות בינלאומית ברמה גבוהה מאוד".

גם ראש עיריית חולון, מוטי ששון, הגיב לבשורה כי אירוח המשחקים יהיה בעירו, חולון "חולון זוכה להכרה בינלאומית גדולה". ויגאל כרמי, יו"ר הוועד האולימפי הישראלי, אמר "אירוע בסדר גודל כזה יקדם מאוד את ההתעמלות האומנותית".

בתוך כך, שורה של זכיות במדליות בתחרויות השונות בעולם, לנציגים הישראליים האולימפיים.

נמרוד משיח, זכה במדליית הכסף בסבב הגביע העולמי. משיח הוזנק בשיוט המדליות מהמקום השני, וסיים אותו במקום השישי שמביא לזכייה במדליית הכסף. משיח אמר כי "התנאים קשים, כאלה שאנחנו לא רגילים אליהם, זוהי נקודת ביטחון להמשך השנה".

גם נבחרת הגברים של הג'ודו הישראלית זכתה במדליות. במסגרת טורניר אירופה הפתוחה, שמתקיימת בבולגריה. גולן פולק, שהתמודד בקבוצת המשקל של 66 ק"ג, גבר על יריבים מרוסיה, רומניה ובלארוס בדרך לזכיה במדליית הזהב. טומי ארשנסקי ושגיא מוקי סיימו במקומות השניים, וזכו במדליית הכסף. 

אורן סמדג'ה, מי שהיה בעבר הג'ודוקאי הישראלי הבכיר ביותר, וכיום מאמן את נבחרת הגברים, אמר לאחר הזכייה "פתיחת עונה מצויינת, יש פירגון אדיר, נחישות רבה וניהול קרב נכון מצידם של הספוראים בתחילת השנה". משה פונטי, יו"ר איגוד הג'ודו, ברך גם הוא את הנבחרת המצטיינת "הנבחרת מביאה גאווה גדולה, ומוכיחה שההצלחה שלהם היא לא מקרית, אלא תוצאה של דרך".