משחק מכור, "תקעו לנו סכין בגב"

בעוד כשבוע, משחק העונה בליגת העל בכדורגל, מכבי תל אביב – הפועל באר שבע. לבאר שבע לא נשארו כרטיסים. מה הסיבה?

נרי וייס - ערוץ 7 , ב' באדר תשע"ד

משחק מכור, "תקעו לנו סכין בגב"-ערוץ 7
כדורגל
Thinkstock

בשבוע הבא ייערך משחק העונה בליגת העל בכדורגל, מכבי תל אביב שבמקום הראשון תארח את הפועל באר שבע שבמקום השני. בין השתיים מפרידות 3 נקודות בלבד והפרש שערים קל.

עוד לפני שהתחיל המשחק, ישנם מהומות ובלאגנים בקרב האוהדים האדומים. קופות הכרטיסים של האדומים מהנגב נפתחו באמצע שבוע שעבר, וכבר לאחר כרבע שעה, נגמרו כל הכרטיסים.

שיא חדש במכירת כרטיסים בישראל. אוהדים אדומים, ניסו להבין, איך בתוך רבע שעה נגמרו כל הכרטיסים, ולאחר בירורים עלה כי כמות הכרטיסים שהועמדו למכירה היו – 70. כשפנו האהודים אל הנהלת מכבי תל אביב, בכך שלא הקצו את כמות הכרטיסים המינימלית, שצריכה להיות כ – 1700 כרטיסים, אמרו אצל הצהובים כי מבחינתם עברו הכרטיסים לאדומים. מבירור נוסף עלה, כי הנהלת באר שבע העבירה את הכרטיסים שקיבלה אל משרד הכרטיסים של הקבוצה, "לונה טורס".

על פי החשד, קבוצת הכרטיסים "לונה טורס" העבירה כרטיסים לקרובי משפחה של העובדים בחברה, ולספסרים. הספסרים מוכרים באינטרנט את הכרטיסים במחירים מופקעים וחסרי פרופורציה, דווקא בגלל שהם יודעים כי לא נשארו כרטיסים למשחק. דבר זה הכעיס מאוד את מאות אוהדי הפועל באר שבע, שחיכו במשך שעות מחוץ לקופות בכדי לנסות ולקנות כרטיס למשחק. אתמול, במשחקה של הפועל באר שבע נגד מ.ס אשדוד, כצעד מחאה נגד הנהלת הקבוצה, לא עודדו אוהדי האדומים מהנגב במשך 20 דקות.

לאחר המשחק, הוחלט בהנהלת הפועל באר שבע להתלונן במשטרה על משרד הכרטיסים שעובד עם הקבוצה כבר שלוש שנים ברציפות. אל תחנת המשטרה יגיעו לתת עדות, אסי רחמים מנכ"ל הקבוצה, אלונה ברקת בעלי הקבוצה, דוברת הקבוצה ציפורה חלפון, ועודד עטר מנכ"ל משרד הכרטיסים. במועדון טוענים כי מי שאחראי על מכירת הכרטיסים לספסרים וקרובים היא "לונה טורס", כששם טוענים כי לא הגיעו לידיהם כלל 1500 הכרטיסים.

בקבוצה אמרו בסיום המשחק, כי "לונה טורס תקעו לנו סכין בגב, לאחר החוזה בסוף העונה הנוכחית, נחשוב על המשך שיתוף הפעולה".

האם המשטרה תטפל גם בספסרים שבאינטרנט במסגרת הפרשה?

‫הצעות והערות ניתן לשלוח לדואר אלקטרוני: neri@inn.co.il