אלדד: היכן עמוד השדרה?

יו"ר חוג הפרופסורים, אריה אלדד: קרי הפסיק לחייך והוציא את הגרזן. לא שהוא חלילה מאיים בחרם - הוא רק צופה חרמות. חזאי, לא מדינאי.

עדו בן פורת - ערוץ 7 , ב' באדר תשע"ד

ג'ון קרי ובנימין נתניהו
ג'ון קרי ובנימין נתניהו
צילום: פלאש 90

יו"ר חוג הפרופסורים לחוסן מדיני-כלכלי, פרופ' אריה אלדד, תקף הערב (ראשון) את מועצת יש"ע והבית היהודי, בשל ה"פחד" לתקוף את ראש הממשלה נתניהו ולהתייצב מול האמריקנים.

"מזכיר המדינה קרי הפסיק לחייך והוציא את הגרזן", אמר אלדד, "לא שהוא חלילה מאיים בחרם. הוא רק צופה חרמות וסנקציות. יעני חזאי, לא מדינאי. אין לי הרבה טענות אליו ואני גם לא מתעסק בשאלה אם הוא אנטישמי או סתם לא מת עלינו".

אלדד, חבר כנסת לשעבר מטעם מפלגת האיחוד הלאומי, האשים את מועצת יש"ע ואת מנהיגי הימין בכך שנמנעים מלתקוף את ראש הממשלה ותוקפים רק את מזכיר המדינה קרי. "הבעיה שלי הם מנהיגי הבית היהודי שארגנו בשבוע שעבר עצרת תפילה וזעקה בכותל המערבי לביטול גזירות קרי. כאילו הוא הפריץ ואנחנו היהודונים המסכנים בעיירה שאין להם מה לעשות חוץ מלהתפלל.

"אולי הם שכחו אבל בשביל זה הקמנו מדינה עצמאית. וגם אם זה לא נעים וגם אם יאיימו עלינו בסנקציות – ממשלה עם עמוד שדרה יכולה פשוט להגיד לא ולהפעיל את הקונגרס האמריקאי שיעצור את קרי. זה אפשרי אם לא נפחיד את עצמנו לדעת", תקף פרופ' אלדד.