אילוסטרציה
אילוסטרציה פלאש 90

השעה הייתה רבע לשלוש ביום חמישי שעבר כאשר רכב פלשתיני פרץ את שער הישוב בית חגי תוך שהוא דוהר לתוכו במגמה לבצע פיגוע דריסה. ביומן ערוץ 7 שוחחנו עם אביחי חקק, מדריך בכפר הנוער של בית חגי ומהראשונים שהגיעו למקום.

חקק מספר כי הרכב פרץ את שער הישוב והמשיך בכביש העולה אל כפר הנוער שבישוב מרחק של כחמש מאות מטרים. כשהגיע אל השער של כפר הנוער, שער חשמלי שהיה סגור באותם רגעים, התנגש בו בעצמה.

"שמענו רעש חזק מאוד של משהו נשבר, ראינו רכב שנכנס בשער המאסיבי. חשבנו שזו תאונה, כריות האוויר פעלו" ואולם כאשר חילצו את הנהג מתא הנהג שאל אותו חקק מה הוא עושה כאן והמענה היה "באתי למות". ברגע זה הבינו את מטרת הביקור הבלתי צפוי. "הבנו שזה אירוע ביטחוני. הגיעו למקום כיתת כוננות בתוך שתיים או שלוש דרות ואחר כך צבא ומשטרה. למזלנו אף אחד מתושבי הישוב לא נקרה בדרך".

כשהוא נשאל אם יתכן והנהג היה שתוי או מושפע מחומרים כלשהם מדגיש חקק כי "הוא היה בהכרה. היה ברור שזו לא תאונה. הוא בא להיות שהיד", הוא אומר ומעריך כי מדובר בערבי קשה יום שמאס בחייו ובחר לבצע פיגוע התאבדות בתקווה שבכך ירומם את קרנה של משפחתו, וכך גם את מעמדה הכלכלי עם קצבה שהיא תקבל מהנהגת הרש"פ.

בעקבות האירוע חוזקו ועודכנו כללי הבטיחות והזהירות בשערי הישוב. לדבריו "אירועים שכאלה מחזקים אותנו למצוא את נקודות התורפה ולשפר".

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו