ארדן נגד האיומים של קרי

שר התקשורת גלעד ארדן תקף היום (שני) בכנס ירושלים את משמיעי האיומים בחרם על ישראל, במקרה של כישלון המשא ומתן בין ישראל לפלסטינים.

"הסכמי אוסלו היו שבר וציון דרך גם לי באופן אישי", אמר ארדן בכנס וסיפר כי בתקופת לימודיו באוניברסיטת בר אילן הוביל את ההפגנות נגד מה שהוא מכנה "טעות היסטורית".

ארדן סיפר כי מדובר היה בימים אפורים, כלשונו, בעידודם של כלי התקשורת. "סיפרו שהשלום עומד בפתח, לכאורה כמובן, אך העובדה שהיתה לנגד עינינו היא מעורבותו של ערפאת וכנופיותיו הרצחניות במימון הטרור והסתה נגד ישראל".

שר התקשורת בירך את באי כנס ירושלים ה-11 וקרא לומר בקול צלול וברור, "כן - לא נחלק את ארץ ישראל, כן - לא נחלק את ירושלים והזכות שלנו לחיות בשילה ובבית-אל היא לא פחותה מזכותו של עם ישראל לשבת בתל אביב וברמלה ובחיפה או בכל מקום אחר".

"כיום", הדגיש השר ארדן, "עדיין נשמעים איומים על אזרחי ישראל ומנסים להלך אימים עלינו. כשאנחנו שומעים את ג'ון קרי ואת מחלקת המדינה האמריקנית, אנחנו חושבים שהם טועים בניתוח שלהם לגבי מה שקורה במזרח התיכון. 

"אני אומר את זה בצער רב כי ארצות הברית היא ידידה ובת ברית חשובה של ישראל ועדיין, גם בין בני זוג נשואים יש מחלוקות קשות ובעניין הזה של מה שקורה במזרח התיכון יש מחלוקת קשה".

לדברי שר התקשורת, דבריו של קרי אינם תורמים להתקדמות במשא ומתן אלא מלבים את האיומים נגד ישראל. "היה מצופה ממישהו שאמור להיות מתווך הוגן ואובייקטיבי להגיד גם לצד הפלסטיני איפה המחיר שהם ישלמו על הסרבנות העיקשת שלהם לקבל את זכותו של העם היהודי למדינת לאום משלו. איפה המחיר שהפלסטינים ישלמו אם הסרבנות הזו תימשך? איפה המחיר הפלסטיני של כל ההסתה שנמשכת נגד קיומה של ישראל?

"את כל הדברים הללו אנחנו לא רואים בתיווך האמריקני, שכל הזמן שם את הלחץ על ראש הממשלה ועל ממשלת ישראל", אמר ארדן וטען כי הלקח שנלמד מהסכמי אוסלו ומעקירת גוש קטיף הוא "שאסור לפחד ואסור להיבהל מהעכשוויזם ומהאופנות שלכאורה מכווינות אותנו אך ורק לפתרון אחד.

"יש להמשיך לחזק את החינוך היהודי ואת הערכים היהודים שהם אלה ששמרו על עם ישראל בארצו לאורך אלפי שנים ואת כל זאת חשוב שנעשה תוך כדי שמירה על אחדות בעם ישראל ובאמצעות קירוב לבבות", סיים ארדן.

whatsapp
הצטרפו לקבוצת הוואטצאפ של ערוץ 7