אדריכל אוסלו: נתניהו "אוסלואיסט"

רון פונדק, מאדריכלי הסכם אוסלו, קרא בכנס ירושלים ה-11 לעקור את ההתיישבות היהודית ביהודה ושומרון וטען כי מדובר באינטרס ישראלי בלבד.

"עם כל ההערכה והאהבה שיש לי לכל חלק בארץ ישראל, ובעיני שילה ובית אל חשובות יותר מתל אביב ורמת אביב. בשאלה בין מדינה ליהודים לבין ארץ ישראל, צריך לדעת לעשות פשרות כואבות כדי לקיים את מדינת העם היהודי".

לדבריו, אילולא הפלסטינים, היה שמח לראות את מדינת ישראל מנהר הירדן ועד הים התיכון, "אבל לאור העובדה שאנו חיים במציאות ריאלית - כיבוש הגדה המערבית יהרוס את המדינה הישראלית. עם כל הכאב על היציאה מעזה זה היה אינטרס ישראלי וכך גם היציאה מהגדה המערבית - אינטרס ישראלי בלבד ולא ערבי.

"היום עומד בראש הרשות הפלסטינית אחד האנשים הישרים בעולם, אבו מאזן ישר כסרגל", טען פונדק, העומד בראש פורום הארגונים למען השלום. "היום עומד בראש הרשות הפלסטינית מישהו שהוא לא ערפאת, שאני מכיר אותו טוב יותר ממרבית הישראלים.

"אבו מאזן מבין שהאינטרס הפלסטיני הוא לעשות שלום עם ישראל כי שלום עם ישראל זה עוגן שיחזק גם את העתיד של המזרח התיכון, את השלום האזורי, ואת המדינה הפלסטינית. כל עוד אבו מאזן שם זו הזדמנות", כך פונדק.

דבריו של פונדק הופרעו מספר פעמים על ידי הקהל שזעם על תוכן דבריו.