השר בנט על החלטת אקו"ם

שר החוץ, אביגדור ליברמן, מותח ביקורת על החלטתה של אקו"ם להעניק לזמר אריאל זילבר פרס רק על תרומתו למוסיקה ולא פרס על מפעל חיים.

השר ליברמן פרסם היום בדף הפייסבוק שלו את הדברים הבאים, "התקפלות של אקו"ם והחלטתה להעניק לאריאל זילבר פרס רק על תרומתו למוזיקה הישראלית במקום פרס על מפעל חיים, היא כניעה והתרפסות מסוכנת בפני בולשביזם של גורמי שמאל קיצוניים".

לדבריו, "אותם אלו שעשו מלחמה בכל החזיתות על מנת לאפשר למורה בביה"ס תיכון לפקפק במוסריותו של צה"ל, בשם חופש הביטוי, נלחמים כעת כדי לסתום את פיו של אמן שאין חולק על גאוניותו המוזיקלית ועל תרומתו לתרבות הישראלית לאורך חייו ומונעים ממנו את ההכרה המגיעה לו".

"אני מקוה שעד הערב אקו"ם יתעשתו ויחזרו להחלטתם המקורית והנכונה, כי לא צריך להסכים עם כל דעותיו של אריאל זילבר בכדי להתקומם נגד הצביעות והפחדנות הזו, או בתמצות: ואיך שלא אפנה לראות...מדובר בסתימת פיות", הדגיש.

ח"כ שולי מועלם רפאלי גיבה להחלטת אקו"ם ואמרה, "עקומים נמאסתם. הלגיטימציה לחרמות מבחוץ מתחילות מהחרמות מבפנים. מהרסייך ומחרמייך ממך יצאו".

לדבריה, "אם מבטלים את פרס מפעל חיים לאריאל זילבר צריך לבטל את הארגון ששמו אקו"ם. לאריאל זילבר מגיע פרס מפעל חיים על תרומתו למוזיקה הישראלי ולא בשל דעותיו הפוליטיות".

החלטת אקו"ם הגיעה לאחר סערה ציבורית שעורר מתן הפרס לזילבר.

הזמרת אחינעם ניני, שהייתה אמורה לקבל את פרס אקו"ם על תרומתה להפצת המוסיקה הישראלית בחו"ל וגם להופיע בטקס, הודיעה על ביטול השתתפותה בו. בדף הפייסבוק שלה כתבה ניני, "רציתי להודיע שביטלתי את השתתפותי בטקס פרסי אקו"ם מסיבות אידיאולוגיות, וביקשתי שאף אחד גם לא יקבל את הפרס בשמי. בקיצור, delete".‏

הסיבה ה"אידיאולוגית" לביטול ההשתתפות היא ככל הנראה העובדה שהזמר אריאל זילבר שחזר בתשובה ומציג עמדות ימניות אמור לקבל פרס מפעל חיים באותו הטקס.