חוב פלסטיני גדול לחברת החשמל

יו"ר חברת החשמל, האלוף במיל' יפתח רון טל, סיפר היום (שני) כי חוב הרשות הפלסטינית לחברת החשמל עומד על 1.2 מיליארדי שקלים.

נחנו פועלים כמיטב יכולתנו לגבות את החוב", הבהיר רון טל בכנס ירושלים ה-11. "אין דבר שאני רוצה יותר מאשר לסגור להם את החשמל - כמו לכל אזרח אחר בעל חוב".

רון טל הדגיש כי חברת החשמל היא חברה ממשלתית ועל שולחנה מונחים שיקולים נוספים מלבד זה הכלכלי. "ראש הממשלה בנימין נתניהו נחוש לגבות את החוב, אם חברת החשמל חפצת חיים אנחנו חייבים את תשלום החוב הזה".

יו"ר חברת החשמל סיפר עוד כי משק החשמל הישראלי נמצא במשבר, אך הוא אינו מורגש בגלל יכולת הביצוע הגבוהה של עובדי החברה. "איזו חברת חשמל, כשיורד שלג וגשם ורוח והסערה בעיצומה הולכים לעבוד ולתקן את החשמל? אין דבר כזה, החוק לא מאפשר את זה".

האלוף במיל' רון טל תקף את ההצעה לוותר על בקעת הירדן ולעקור יישובים בגב ההר. "מבחינה ביטחונית גבול הביטחון חייב לעבור בבקעת הירדן, בשליטה אפקטיבית. אין דרך אחר ליצור עומק אסטרטגי במדינה שהיא חפצת חיים שמסביבה יש אויבים.

"מי שחושב שאפשר לנהל את בקעת הירדן כגבול הביטחון ללא ישיבה אפקטיבית בגב ההר, הדבר משול בעיניי לכף רגל ללא רגל. איבר שלא יהיה מחובר לרגל ילך עד שימות", כך רון טל.