משה שחורי
משה שחורי צילום: פלאש 90

שופטת בית משפט השלום בתל אביב, אושרי פרוסט פרנקל, קיבלה את בקשת אתר ערוץ 7 וחייבה את מנכ"ל קדימה לשעבר החשוד בפלילים, משה שחורי, להשיב על שאלות שהופנו אליו זאת במסגרת תביעת דיבה שהגיש נגד הערוץ.

בין היתר ידרש שחורי להשיב האם שכר שירותים של חוקר פרטי במסגרת פעילותו בקדימה ולשם מה נשכרו אותם שירותים.

כזכור באתר ערוץ 7 פורסמה ידיעה עם המלצת המשטרה להעמיד את שחורי לדין כאשר על פי אותה הודעה של המשטרה, שחורי נחקר בגין עבירות חמורות ובין היתר רישום כוזב במסמכי תאגיד, קשירת קשר לביצוע פשע, קבלת דבר במרמה בנסיבות מחמירות, שיבוש מהלכי משפט, ועבירות של פגיעה בפרטיות.

בכתב התביעה שהגיש שחורי לבית משפט השלום בתל אביב, נטען בין היתר כי שמו הטוב נפגע. ערוץ 7 טען שהיה ניסיון בעבר מצד המפלגה לעקוב אחר ראש הממשלה ורעייתו בזמן המאבק בין שתי המפלגות על השלטון בשנת 2009 , ולדבריו הוא עצמו לא נחקר על אותו המעקב אלא על עבירות אחרות. לאורך כל כתב התביעה הלין שחורי על הטענה של ערוץ 7 כי מדובר בעבירות חמורות וכלכליות.

למרות ההצהרות החד משמעיות של שחורי בכתב התביעה הרי שבעת הליך גילוי המסמכים נקט מנכ"ל קדימה לשעבר בטקטיקה מתחמקת, כאשר סירב להשיב על שאלות מהותיות לכתב התביעה.

הוא סירב לדוגמא להשיב על השאלות האם שכר שירותי חוקר פרטי, האם אותו חוקר פרטי התבקש לערוך מעקבים אחרי ראש הממשלה נתניהו, כן סירב לפרט בגין מה ייחסה לו המשטרה עבירות כה חמורות כקשירת קשר לביצוע פשע וקבלת דבר במרמה בנסיבות מחמירות, ושיבוש הליכי משפט, ועוד סירב להתייחס לעברו הפלילי. כמו כן סירב לציין האם הוא בעבר נחקר כבר ונעצר על ידי המשטרה בתיקים אחרים ומידת מעורבותו בפרשת השחיתות ברשות המסים.

בא כוחו של ערוץ 7, עו"ד איתמר בן גביר, פנה לבית משפט השלום בתל אביב, והשופטת קיבלה את טענותיו בכל הקשור לשאלות הנוגעות לפרסום כתב התביעה. שחורי יצטרך להשיב בין היתר האם שכר שירותי חוקר פרטי ואם כן בגין מה נשכרו שירותים אלה. כמו כן יצטרך שחורי להשיב על השאלה למה ייחסה לו המשטרה עבירות פליליות חמורות.

במקביל דחתה השופטת את בקשת הערוץ כי מנכ"ל קדימה ישיב על שאלות הנוגעות למעצרו בעבר על ידי המשטרה ולפרשיית השחיתות ברשות המיסים ששמו של שחורי נקשר אליה.

בן גביר אמר היום "יצאנו למסע ארוך למען גילוי האמת וחשיפת המידע שהוא רלבנטי ביותר לכתב ההתביעה. שחורי ביקש לסתום פיות, ולמנוע מערוץ 7 להעביר לציבור מידע הוגן ומהימן על פעולותיו, על החשדות נגדו, ועל המעשים הקשים המיוחסים לו. כעת יצטרך להשיב בצו של בית המשפט לשאלות מהן ביקש להתחמק"

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו