אוהדי בית"ר
אוהדי בית"ר ערוץ 7

בבית"ר ירושלים לא שקט. יום אחרי הניצחון על הפועל עכו בטדי, במסגרת מחזור מספר 20 בליגת העל, היום (ג') מתעסקים בבירה בהכנות לקראת רבע גמר גביע המדינה, שיתקיים בעוד כשבוע.

ברבע גמר הגביע, תפגוש בית"ר את בני לוד עם יו"ר הקבוצה אבו סובחי.

לפני כשנתיים נפגשו שתי הקבוצות בסיבוב ח' של גביע המדינה, כאשר בני לוד הדהימו בטדי ויצאו עם ניצחון על הירושלמים. השנה ירושלים עדיפה יותר ואינה מוכנה לזלזל ביריבה, בייחוד לאחר יציאתן של שלוש הגדולות, מכבי תל אביב, הפועל תל אביב ומכבי חיפה מהמירוץ לגביע. 

על פי ההגרלה נקבע כי המשחק בין השתיים יתקיים במגרשה של לוד, כאשר על פי התקנון הרווחים ממכירת הכרטיסים למשחק, יתחלק שווה בשווה בין הקבוצות. חצי לבני לוד וחצי לבית"ר ירושלים. 

גורמים המקורבים לקבוצת בני לוד, אמרו היום, כי משטרת לוד מנסה למנוע את קיומו של המשחק בין השתיים באצטדיון שבעיר, זאת מאחר שאין לה את האפשרות לאבטח את המשחק. יש לציין, כי המגרש עבר שיפוץ לאחרונה, וכוונת המשטרה שלא תוכל לאבטח את המקום הוא במקרה של התפרעות האוהדים של שתי הקבוצות. על פי חוק, יכולה המשטרה למנוע את קיומו של משחק רק במידה שהמגרש לא מאושר, מה שלא יוכלו לטעון בלוד, לאחר שהמגרש עבר שיפוץ.

גם בהתאחדות לכדורגל וגם במטה הארצי אמרו היום כי המשחק לא יתקיים במקום אחר, אלא רק בלוד.

לאחר שהתרגיל עם המשטרה לא עבד, אמר היום אבו סובחי, יו"ר בני לוד, כי הייתה לו כוונה להעביר את משחק רבע גמר הגביע לאצטדיון בלומפילד בתל אביב, כדי שהמוני אוהדים יוכלו להגיע למשחק. אבו סובחי אמר כי דרישתו הייתה שאלי טביב ומועדון בית"ר ירושלים יהיו שותפים בהוצאה של הסכום שיעלה לקיים את המשחק בבלומפילד. אבו סוחבי רצה ששותפות זו תהיה ע"י ויתורו של אלי טביב, על מחצית מהסכום של מכירת הכרטיסים למשחק.

בבית"ר הגיבו על דבריו של אבו סובחי: "הנהלת בית״ר ירושלים מודיעה בצורה הברורה ביותר, כי הקבוצה תגיע למשחק הגביע מול בני לוד היכן שבני לוד תקבע לארח את המשחק. בית״ר לא לוקחת צד בהחלטת בני לוד ו/או החלטות משטרת ישראל. אנחנו לא נוותר על ההכנסה מהמשחק, למרות דרישתו של הבעלים של בני לוד מר אבו סובחי, וזאת כדי להעתיק את מיקום המשחק ממגרשה הביתי של בני לוד. אנחנו לא ניתנים לסחיטה והדבר גם לא נתון למו״מ או מיקוח".

בהמשך השבוע צפויה התפתחות נוספת, סמכו על בני לוד.

דבר נוסף שהעסיק היום את הקבוצה מהבירה, הייתה שוב סאגת דני פרדה ומכבי פתח תקווה. כזכור, פרדה הגיע לבית"ר מפתח תקווה בחלון ההעברות האחרון, ובתמורה לשחקן, היה צריך לעשות את המעבר ההפוך סינטיהו סלליך.

מעבר זה לא התאפשר עקב תקנון פיפ"א, האומר ששחקן לא יכול לשחק בשלוש קבוצות שונות בעונת משחקים אחת. כפשרה בין הקבוצות, הושאלו מבית"ר ברק משה ועומר אצילי, והיה נראה שסוף לסיפור. אבל מסתבר שלא. פתח תקווה לא רצתה את שני השחקנים, ובטח שלא לקבל אותם בהשאלה, וביקשה שחקנים אחרים. בית"ר לא נענתה לבקשת פתח תקווה, וסופו של דבר הוא, שאלי טביב הוציא מכיסו 550,000 שקלים עבור פרדה, כשאף שחקן לא יעבור לפתח תקווה.

אלי טביב אמר היום: "העדפתי להוסיף עוד כסף, ובלבד שאף שחקן לא יעבור. אנחנו רוצים סגל חזק ועמוק כדי לעמוד במטרות שהצבנו לעצמנו".