ג'ון קרי: מדיניות הממשל שגתה בסוריה

מזכיר המדינה האמריקאי הודה בשיחה שלא לציטוט בטעותו של ממשל אובמה ביחס למתרחש בסוריה. כך מצוטטים שני סנאטורים בכירים עימם שוחח.

שמעון כהן - ערוץ 7 , ה' באדר תשע"ד

ג'ון קרי
ג'ון קרי
רויטרס

מזכיר המדינה האמריקאי, ג'ון קרי, סבור כי המדיניות האמריקאית בסוריה שגתה וכי יש לשקול מחדש חימושן של קבוצות מתונות מהאופוזיציה הסורית. כך מדווח הבוקר העיתון 'ישראל היום' בשמם של שני סנאטורים רפובליקנים בכירים, ג'ון מק'יין ולינדזי גרהאם.

על פי הדיווח בשיחה שקיים קרי עם משלחת של חברי קונגרס הודה קרי כי מדיניותו של ממשל אובאמה בנושא הסורי נכשלת. קרי הסביר כי ארגונים המזוהים עם אל־קאעידה בסוריה הם בבחינת איום ישיר על ארה"ב, רוסיה ממשיכה לחמש את משטרו של אסד ומונעים בכך הסדר שירגיע את האווירה במדינה המשוסעת.

כמו כן הזכיר קרי כי אסאד מפר את הבטחתו לפרק את מאגרי הנשק הכימי שברשותו.

עוד דווחו השניים כי כאמור, קרי טוען שיש לשקול חימוש משמעותי יותר של גורמים מתונים באופוזיציה הסורית.

המפגש בו נאמרו הדברים הוגדר כפגישה שאיינה לציטוט שהתקיימה בשולי הוועידה הביטחונית במינכן.

העיתון יודע לספר כי במחלקת המדינה זעמו על ההדלפה מהפגישה הסגורה, וגם הכחישו, בגדול, את אופי הדברים. עם זאת ציטט 'ישראל היום' את דוברת מחלקת המדינה, ג'ן פסאקי, שאמרה כי "באופן כללי, אף אחד בממשל לא חושב שאנו עושים מספיק בסוריה כדי שמלחמת האזרחים תיגמר". לדברים אלה הוסיפה כי "בשום שלב בפגישה מזכיר המדינה לא העלה את עניין חימוש האופוזיציה, ובשום שלב הוא לא הצהיר כי המדיניות נכשלה".