שגיא קייזלר לצד הריסות הבית

מנכ"ל ועד מתיישבי השומרון, שגיא קייזלר, מאשים את שר הביטחון משה (בוגי) יעלון בהריסת ביתו החדש שנבנה בישוב קידה שבבנימין.

"שר הביטחון בוגי יעלון עשה היום תג מחיר על הבית שלי, ובמקום לרסס עם צבע על הבית שלי הוא בא עם שלושה טרקטורים ועם מאות שוטרים והרס אותו", סיפר קייזלר.

לטענתו, הריסת הבית באה בשל פעילותו בוועד מתיישבי השומרון לחיזוק ההתיישבות היהודית, "לפעמים אנו נאלצים לתקוף את שרי הממשלה וביניהם גם שר הביטחון בוגי יעלון".

ראש מועצת שומרון, גרשון מסיקה, אמר כי "זהו יום שחור לטוהר המידות במדינת ישראל".

"באופן סלקטיבי בחר המנהל האזרחי להרוס דווקא את ביתו של מנכ"ל וועד מתיישבי שומרון שגיא קייזלר העושה לילות כימים למען ההתיישבות. תוך שהמנהל בוחר לשקר לשר הביטחון ולטעון כי מדובר במבנה יביל לא מאוכלס. נראה שפעילותו הדמוקרטית של קייזלר למען ההתיישבות הציקה לגורמים מסויימים במערכת הבטחון הסבורים כי הדרך להשפיע על המתרחש במדינה היא בסתימת פיות והרס חייה של משפחה".

בתנועת רגבים הגיבו אחר הצהריים להריסת הבית ואמרו כי "שוב הוכח ששר הביטחון חלש מול ערבים וחזק מול יהודים. אל מול אלפי מבנים לא חוקיים של פלסטינים שנבנו ועדיין נבנים בחודשים האחרונים, על ידי הרשות הפלסטינית, נוקט המנהל האזרחי מדיניות של חוסר מעש מוחלט.

"ולעומת זאת, השר יעלון הראה לכולנו הבוקר כמה הוא גיבור על יהודים כשהמנהל האזרחי הרס בית מגורים של משפחה עם שבעה ילדים קטנים שהוקם על אדמת מדינה שהוקצתה כדין על ידי החטיבה להתיישבות", הדגישו ברגבים, "אנחנו קוראים לשרי המשלה לשים סוף לאכיפה הבררנית והמפלה נגד המתיישבים ביהודה ושומרון".

ביתו של קייזלר בימים טובים יותר